Kalpli Köşe Süsü Yapımı

kalpli duvar süsü yapımı

Selamlar hanımlar; sizlere bugünde harika bir kendin yap çalışması sunmak istedim. Son derece güzel bir kapı süsü ya da evde duvar süsü olarak kullanılabilecek kalpten köşe süsü yapımını anlatacağım. Yapımı son derece basit olduğu gibi yapımındaki malzemeleri de sizi zorlamayacak kadar kolay türdedir. Kalp içinde görünen gül figürleri son derece hoş bir manzara oluşmasını sağlıyor. Kalpli duvar süsü yapımı herkesin evinde sahip olmak isteyebileceği türde bir çalışmadır ve çocuklarınızla dahi yapabileceğiniz kadar da basit gelecektir. Dilerseniz daha fazla lafı uzatmadan hemen bu son derece kolay çalışma için gerekli malzemelere bir göz atalım.

Kalpli Köşe Süsü Malzemeleri

Kalpli köşe süsü yapımında bize lazım olacak malzemeler arasında; makas, kalem, silgi, kalp çıkartmak için mukavva ya da karton türü malzeme, kalpleri yapmak için kurdele ya da benzeri türde keçe malzemeleri gereklidir. Renk olarak da resimdeki malzemelere bakarak; kullanılacak kalp yapım malzemelerini keşfedebilirsiniz. Boya ve tutkal da gerekli olabilir. Bunlar süs aşamasında gerekecektir ve yine resimde ne tür malzemeler oldukları da bellidir. Son olarak malzemeler arasında kalp süsüne ip bağlamak amaçlı sarı renkte ana resimdeki gibi düğüm atacak kadar sarı ip gerekmektedir.

Kalpli Köşe Süsü Yapılışı

Kalpli köşe süsü ya da duvar süsü yapımı için gerekli görülen malzemeler hazırsa hemen başlayabiliriz hanımlar. İlk önce malzemeler arasında yer alan mukavvayı ele alıyoruz. Daha sonra mukavva üzerine kalemle bir kalp şekli çiziyoruz. Kalp, makasın yarı boyut kadar olabilir. Tabi bu örnek yapımdır. Bu kalp figürünü büyüterek duvar süsü için daha ideal boyutlara getirebilirsiniz. Kalpli köşe süsünün yapımına devam ettiğimizde, sonraki işlem adımı bu kalp içerisizine yerleştireceğimiz ufak çiçek figürü süslerin yapımıdır. Bu işlem için de yine resimli anlatımdan yararlanıyoruz. Resimdeki gibi şerit halinde düz 1 santim kadar eninde uzun şeritleri yuvarlak oluşturacak şekilde çiçek şeklini alacak şekilde sarıyoruz. Bu işlemle beraber kalp içerisine yerleştirilecek süslerimizi hazır edeceğiz. Yeteri kadar sayıya ulaşınca tıpkı ana resimde göründüğü gibi kalp içinde geçecek süsleri tutkalla yerleştirip yapıştırıyoruz. Tutkal sonrası süs anlamında siyah boya ile de gerekli süslemeleri yapabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin diyerek farklı bir kendin yap çalışmasında görüşmek üzere.

Bir önceki yazımız olan Düğmelerden Aksesuar Tabak Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir