Kalpli Kare Lif Örneği Yapımı

Kalpli Kare Lif Örneği
Kalpli Kare Lif Örneği

Farklı bir model olan kalpli kare lif modelinin videolu yapılışını paylaşacağım. Diğer kare liflere nazaran farklı bir görünümü var. İki dikdörtgen parçanın birbiri içine geçmiş gibi görünen bir tasarımı bulunuyor.

Boyut olarak büyük boy bir lif modeli ile karşı karşıyayız. Bu yüzden büyük lif sevenlerin işine yaracak bir model olacak. Tabi elinizin sıkılığına göre boyutları değişebilir. Örnek anlatımda mor ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Yapımı da oldukça kolay olan bir lif örneğidir.

Kalpli Kare Lif Modeli Nasıl Örülür?

12 fıstık üzerine başlanıyor. Fıstıklar dörtlü fıstık olarak örülüyor. Sonra 6 fıstığın üzerine yarım genişlikte yine 6 sıra fıstıkla devam ediliyor. Ardından kalpler tek tek yapılmış ve sonrasında boşluk doldurma tekniği geri kalan kısmı tamamlanıyor. Son olarak tekli fıstıklar ile kenar oyası yapılarak lif yapımı bitiriliyor.

Kalpli Kare Lif Modeli
Kalpli Kare Lif Modeli

Her renk “L” ler şeklinde örülüyor. Bir renk bitince diğeri üzerinden eklenerek yapılıyor. Bu şekilde 2 mor 1 beyaz “L” elde edildiğinde arada kalan boşluklar doldurulduktan sonra diğer kısımların örülmesine geçiliyor.

Kalpli kare lifin gövdesi bitirildikten sonra her iki fıstık arasına tekli bir dörtlü fıstık örülüp 3 zincirle kapatılıyor. Diğer fıstık arasına da 3 zincirle geçilerek yeni lif modelinin kenar oyası tamamlanıyor.

Kalpli Kare Lif Örneği Videolu Anlatımı

Kaynak: https://youtu.be/_nhN8-mCt2Y (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı