Kalpli İğne Oyası Nasıl Yapılır

Kalpli İğne Oyası Yapımı
Kalpli İğne Oyası Yapımı

Güzel bir kalpli iğne oyasının yapımı öğrenmek istiyorsanız Çemberimde Gül Oya İğne Oyaları youtube kanalının yayınlamış olduğu eğitim videosunu mutlaka izlemelisiniz. Gerçekten şık iğne oyaları içerisinde yer alan şirin bir oya modeli olduğunu söyleyebilirim. Sizler de yapınca modelin yazma ya da tülbent kenarınızda ne kadar şık durduğunu göreceksiniz.

Daha önceki konularımda da zaman zaman sizlere kalp şeklinde iğne oyaları paylaşımlarında bulunmuştum. Bunlardan Kalpli Yazma Oyası yazımdaki oyanın yapımını da incelemenizi öneririm. Bundan sonra da video anlatımlı yeni kalpli oyalar paylaşımlarını sitemde daha sık görebileceksiniz.

Kalpli İğne Oyası Modelinin Yapılışı

Şık iğne oyası örnekleri arasında kolaylıkla yer bulacak olan bu kalpli iğne oyası örneğinin yapımına kenar işlememizi yaparak başlıyoruz. Alt kısma zürafa yapıyoruz. En alttaki yaprağı zürafalarla eksiltme uygulayarak oluşturuyoruz. Sol çaprazına yine zürafalar örerek ikinci yaprağı konumlandırıyoruz. İkinci yaprağın kenarına pırpır yapıyoruz. Yaprakların bitiminden sonra kalpli çiçeğin yapımına ister keserek geçebilirsiniz isterseniz de devam ederek ilerleyebilirsiniz. Yaprağın kenarlarından yine zürafalarla aşağı inerek kenar kısımlarını işlemeye devam edebilirsiniz.

Kalpli çiçek yapımına geçiyoruz. Diğer renk iplik ile uçlara zürafa yapıp artırma uygulayarak kalbin oluşturulmasına geçiyoruz. Kalpte sol ve sağ kısımlara yukarı doğru çıkacak şekilde 3’lü ve 2’li zürafalar örüyoruz. Ara geçişleri köprü ile gerçekleştiriyoruz. Tamamladıktan sonra ipi kesip kalbin kenarındaki beyaz kontürün yapımına geçiyoruz. Yaparken kalbin üst tarafına pırpırlarımızı işlemeyi unutmuyoruz. İpi tekrar kesip başka renk ipimiz ile bu pırpırların üzerine oldukça küçük pırpırlar yapıp kalbi tamamlıyoruz.

Ana motif arasındaki ufak motifleri pırpır örerek oluşturup kenar oyamızı kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı