Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kalpli Havlu Kenarı Yapımı

Kalpli Havlu Kenarı Yapımı

Kalp Motifli Havlu Kenarı
Kalp Motifli Havlu Kenarı

Sizler için en güzel havlu kenarı modelleri bulup paylaşmayı seviyorum. Kalp motifli olanlar gerçekten çok hoş görünüyorlar. Bu seferde yeni bir kalpli havlu kenarı modelinin yapılışını paylaşmayı uygun gördüm. Hem tasarımı hem de renkleri ile çeyizlik havlu kenarı örnekleri içerisinde kendine kolaylıkla yer bulacağına eminim.

Yapılışı video ile anlatılan bu havlu örneği üç motiften oluşan küçük bir parça üzerinden gösterilmiştir. Yeni havlu kenarının oldukça renkli ve zengin bir motife sahip olduğunu söyleyebilirim. Vişneçürüğü, yeşil ve beyaz renkler ile çok güzel bir renk uyumu da yakalanmıştır.

Kalpli Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Yapılışı görünüm itibari ile biraz zorlayacak gibi dursa da aslında kolay havlu kenarı modellerindendir. Daha kolayını arıyorsanız önceki konumlarımda yapımından bahsettiğim kalp motifli havlu kenarı oya modeli yapımını incelemelisiniz.

Kalpli Çeyizlik Havlu Kenarı
Kalpli Çeyizlik Havlu Kenarı

Kalp şeklindeki motifler ayrı ayrı örülüp birbirlerine eklenmişler ve en sonunda kenar bandı ile işlem tamamlanmıştır.

Çeyizlik havlu kenarı örneğinin kalp motiflerinin yapımına orta kısmından başlanmıştır. İlk iki tur vişne çürüğü ve yeşil renklerle aralarda zincirden köprülerden oluşan tırabzanlı dolgularla çalışılmıştır. Sonra beyaz renk ile üstteki 12 zincirli yuvalar içi tırabzanlarla doldurulmuş ve aşağısı sık iğne ile geçilmiştir. Son olarak vişne çürüğü ile etrafı pimpirik yapılarak havlu kenarının kalp motifi tamamlanmıştır.

Kalpli motifler ilk önce birbirlerine sonra da havlu bandına eklenerek örnek çalışma bitirilmiştir.

Anlatımlı Kalp Motifli Havlu Kenarı Videosu

Tığ oyası severler tarafından çok beğenileceğini düşündüğüm kalpli havlu kenarı örneğinin yapılışı aşağıdaki videoda anlatılmıştır. Kendiniz örmek istediğiniz havlunun kenarı boyunca tekrarlayarak çeyizlik bir havlu kenarı örneğine sahip olabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/4N5VoA29YJw (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here