Kalpli Damat Lif Modeli Yapımı

Kalpli Damat Lif Modeli
Kalpli Damat Lif Modeli

Sizlere daha önce çok güzel bir damat lif modeli ve yapımını paylaşmıştık. İnsan figürlüydü ve sonrasında gelin lifi de sunmuştuk. Şimdi ise tamamen farklı bir damat lif örneği olacak. Kalpli, papyonlu bir damat lifi ve yapılışını aktaracağız.

Birçok damat lif örneği var. Hepsi birbirinden farklı tasarımlara sahipler ve hepsi de birbirleri ile yarışacak güzellikteler. Sanırım bu yeni damat lif modeli de sizlerin oldukça beğenisini kazanacak. Şöyle bir önden incelersek kalp şeklinde tasarlanmıştır. Damat lifi görünümü elde etmek için ise sonradan papyon ve düğmeler eklenmiştir.

Kalpli Damat Lif Örneği
Kalpli Damat Lif Örneği

Tığ İşi Damat Lif Modeli Nasıl Örülür?

İlk önce kalpli lif örülür. Alt uç kısmından başlanır. Fıstıklar örülürken yıldız tekniğinden yararlanılır. Artırma yapılarak yukarıda kadar tek renkle gelinir. Sonra beyaz renk de ilave edilerek yaka kısmını oluşturacak beyaz kısmı ile birlikte örülmeye devam edilir. Yaka kısmı bitirildikten sonra ip kırılır ve kalp şeklini verecek kısımların örülmesine geçilir. Bunu yaparken de birkaç sıra eksiltmeye gidilir.

Sonra tek fıstıklı kenar oyası yapılır. Beyaz yaka kısmına da fıstıklarla aynı kenar oyası ile bir papyon örülüp eklenir. Aynı kısma iki tane de düğme eklenerek kalpli damat lifi bitirilir. Yine yaka kısmına da aynı oyadan geçilir.

Kaynak: https://youtu.be/Ykj-zDO1hvs (Pamuk Lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı