Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Kalp Şeklinde Süs Çantası

Kalp Şeklinde Süs Çantası

6
0
PAYLAŞ
kalp şeklinde hediye çantası resimli anlatım

Merhaba arkadaşlar; kendin yap projeleri sevenlere özel yepyeni bir çalışmayla daha karşınızdayım. Sizlere özel günlerde, doğum günlerinde, sevgiliye özel günler için hazırlanacak bir çantadan söz etmek istiyorum. Kalp şeklinde olması, hediyenin ne kadar romantik olacağını da sanırım vurgulayacaktır. Evlilik yıldönümü yaklaştığında eşinize alacağınız özel bir yüzüğü, bu kartondan kalpli çantaya koyarak ona sunabilirsiniz. Yapacağımız bu harika kendin yap projesi ürününü, neredeyse bütün özel zamanlarda kullanma imkanınız olacaktır. Yapımı son derece basit olan bu çalışmaya geçmeden önce malzemeleri sayalım. Malzemeler: Cd, kalem ve istediğiniz renkte kartona benzer kalın kağıt, makas delgeç ve yapıştırıcı. Bir de çantayı tutmak için kullanılacak resimdeki türde bir ip olmalıdır.

Öncelikle birinci resimdeki gibi boş sarı renkteki kağıdımızı masa üzerine koyuyoruz. İkinci resimdeki gibi Cd’mizi sarı kağıdı ortalayacak şekilde koyup kalemle çiziyoruz. İşlemi tamamladığınızda resim üçteki gibi makas kullanarak kesiyoruz. Yani yuvarlak bir daire elde ediyoruz. Aynı şekilde iki renk olması için bir de yeşil renkteki kağıda aynı işlemi uyguluyoruz. Elde edeceğimiz o yuvarlağı hemen şekil dörtteki gibi ikiye katlıyoruz. Şekil beşteki gibi ikiye katlanmış iki tane renkli kağıdımız olacaktır. Altıncı resimde ise delgeç kullanarak yeşil ve sarı renkteki kağıdın tutma kısmına gelecek ip için delik açıyoruz.

İşlemlerin devamında sarı ve yeşil renkteki kağıdımıza tutacak yeri deliğini açıyoruz. Sonra yedinci resimdeki gibi iki tane ipi, sarı ve yeşil kağıttan geçiriyoruz. İpleri geçirme işlemi bitince hemen bağacık atarak ayakkabı bağlarcasına sağlam şekilde bağlıyoruz. Sekizinci resimde iplerin bağlanmış hali ve minik süs çantasının son halini rahatlıkla görebilirsiniz. Gerekli işlemleri sağladıktan sonra küçük kalpli süs çantasını hazır hale getirmiş olacağız. Ayrıca dilerseniz siz de sarı fon üzerine küçük kalpler yaparak çantayı daha farklı şekilde süsleyebilirsiniz. İsterseniz yazılar yazarak küçük süs çantasını daha çekici hale getirebilirsiniz. Şimdiden herkese kolay gelsin diyorum ve farklı kendin yap çalışmalarında görüşmek üzere diyorum.

PAYLAŞ
Önceki makaleÖrgüden Tablet Kılıfı Yapma
Sonraki makaleKibritten Kahve Fincanı Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here