Kalp Şeklinde Hediyelik Yapımı

Kalp Şeklinde Hediyelik Yapılışı
Kalp Şeklinde Hediyelik Yapılışı

Merhabalar sizlere yepyeni bir diy projesiyle yine selam vermek isterim. Bu kolay çalışmamda harika kalp şeklinde hediyelik yapacağız. Gayet basit şekilde resimli anlatımlı kalp şeklinde hediyelik için hemen kolları sıvamaya ne dersiniz?

Annelerinize ya da eşlerinize hediye edebileceğiniz, içine birden fazla makyaj malzemesinin koyulabileceği bu güzel hediyeliği gelin birlikte basit malzemeler kullanarak kolayca yapalım. Kalp şeklindeki hediyelik için malzemeleri saymak gerekirse, karton, kalp şeklinde yazıcıdan çıktı almak, makas, tutkal, ince çubuklar ve örgü ipliği. Kalbin rengini seçmek size kalmış ama ben pembe olmasından yanayım diyebilirim.

Her şeyi hazırladıktan sonra hemen bu özel kalp şeklindeki hediyelik süs eşyasını yapmaya başlayalım. Öncelikle yazıcıdan çıktı aldığımız kağıdı makas yardımıyla kesiyoruz ve kalp şeklindeki özel hediyelik için başlangıcı oluşturuyoruz. Kesim işlemi bitince hemen onu bir karton üzerine koyacağız. Fakat önce onu tutkallamak gerekecek. Tutkalı sürüyoruz ve kartona kalp şeklimizi yapıştırıyoruz.

Şimdi devamında ise hemen kesim işlemini başlatıyoruz. Kolayca ve yavaşça kalp şeklini kartonla beraber kesiyoruz. Karton kalın olacağından biraz yavaş ilerleyeceğiz. Karton şeklindeki kalbi kestikten sonra hemen işlemlere devam ediyoruz.

İşlemlerin devamında ise çubukları resimdeki gibi ayağa dikebilmek için önce tornavida yardımıyla olabilir ya da bıçak yardımıyla küçük resimdeki gibi kalbin kenarlarına delikler açıyoruz. Delikleri açtıkça tutkal sürerek çubukları resimdeki şekildeki gibi ayağa dikiyoruz.

Bütün bu işlemlerden sonra en son hali resimdeki gibi oluyor ve ipliği yine bir atlayarak geçirip sonuna kadar yani en üst noktaya kadar örgü işini tamamlıyoruz. Bitine kalp şeklinde içi boş bir kutuyu andıracaktır. En son olarak yine çubukların fazlalık olanlarının uçlarını kesiyoruz. Bütün hepsi bu kadar herkese kolay gelsin diyorum.

kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-1
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-2
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-3
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-4
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-5
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-6
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-7
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-8
kalp-seklinde-hediyelik-yapimi-9
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı