Kalp Kuşağı Lif Modeli Yapımı

Kalp Kuşağı Lif Modeli Yapımı
Kalp Kuşağı Lif Modeli Yapımı

Oldukça beğeneceğinizi umduğumuz kalp kuşağı lif modeli ve yapılışını sunmak istedik. İlk bakışta oldukça karışık gibi görünse de aslında yapılışı çok kolay olan bir lif modelinden bahsedeceğiz. Gökkuşağı kadar olmasa da en az onun kadar rengi içinde barındıran yeni bir lif örneği öğreneceğiz. Bu hali ile oldukça renkli bir lif modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Daha önceden sizlere dilimli kalp motifi çalışmasını paylaşmıştık. O lif yıldız tekniği ile örülmüş ve kare şeklindeki dilimlerden oluşmuştu. Ancak bu lif modeli ona nazaran farklı bir yapım tekniğine sahiptir. Kutucuk tekniği ile çalışılmıştır ve temelinde biri büyük diğeri küçük iki dikdörtgen parçanın çevresi işlenerek kalp şekline dönüştürülmüştür.

Yeni bir model olan kalp kuşağı lif modeli için şu malzemeler kullanılmıştır:

7 numara tığ, renkli çalışıldığı için makas ve 5 farklı renkte lif ipi.

Kalp Kuşağı Lif Modeli
Kalp Kuşağı Lif Modeli

Kalp Kuşağı Lif Modeli Nasıl Örülür?

Adı sanırız gökkuşağı ile bağdaştırılan bu kalp lif modeli resimden de anlaşılacağı üzere ortasında yer alan dikdörtgenler temelinde kurulmuştur. İlk önce bir ucu yuvarlatılmış bir biçimde görünen büyük dikdörtgen dilim örülmüştür. Örülürken de birçok renk geçişi uygulanmıştır. Bu dilim bittikten sonra da hemen soluna küçüğü eklenmiştir.

Bu iki dikdörtgenin etrafına da tek renkle kalp şeklini elde edecek yine kutucuk tekniği ile bir çalışma yapılmıştır. Sonuçta ortaya gözlerimizi kamaştıracak bir kalp kuşağı lif modeli çıkartılmıştır.

Videolu anlatımını da aşağıda paylaşıyoruz. İzleyip hemencecik bu güzelim banyo lifi örneğini yapmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/cmsjyVtgY6k (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı