Kalp Çiçekli Uzun Lif Örneği Yapımı

Kalp Çiçekli Uzun Lif Örneği
Kalp Çiçekli Uzun Lif Örneği

Tasarımı Suna Hanım’a ait olan yeni bir uzun lif örneğini anlatımı ile birlikte sizlere sunmak istedik. Daha farklı lif modelleri için Manolya Lifleri instagram hesabını takip edebilirsiniz. Lifin adına kalp çiçekli uzun lif modeli verilmiş olup birbirinden ayrı yapılan çiçek motiflerinin sonradan birbirlerine eklenmesi ile oluşturulmuştur.

Bu uzun banyo lif örneği kırmızı, beyaz ve gri lif ipleri ile örülmüştür. 7 numara 1,3 mm tığ kullanılmıştır. Uçlarında halka kullanılmamıştır. O kısımları da örülerek yapılmıştır. Ancak yine de halka kullanarak yapmak isteyenler tabi ki de yapabilirler.

Kalp Çiçekli Uzun Lif Örneği Nasıl Örülür?

Kalp çiçekli motiflerin tek tek örülüp hazırlanması ile uzun lifin yapımına başlanmıştır. Her kalp çiçek modeli katlı bir şekilde oluşturulmuş olup toplamda 3 kattan meydana gelmiştir. İlk iki kat yıldız lif tekniği ile örülmüştür.

Kalp Çiçekli Uzun Lif Modeli
Kalp Çiçekli Uzun Lif Modeli

İlk kat olan zemin katının örülmesi ile başlanmıştır. Aynı zamanda bu kalpli motifler yuvarlak oldukları için ortasından örülmeye başlanmış ve döne döne örülerek kalp şeklinde dilimli bir görünüm elde edilmiştir.

İlk zemini oluşturacak kat beyaz lif ipi ile 3 tane olacak şekilde çalışıldıktan sonra bu sefer kırmızı ile küçük boyları çalışılmıştır. Bunlar da ilk kat gibi örülmüştür ve yine 3 adet hazırlanmıştır.

Sonra büyük beyaz kalpli motiflerin pimpirikli kenar oyaları ile birbirlerine eklenmesi gerçekleştirilmiştir. Eklemesi gri iple yapılmış olup kulpları da aynı renklerle çalışılmıştır.

Son olarak kırmızı kalpli dilimler beyazların ortasına gelecek şekilde dikilmiş ve üzerlerine de gri ile beyaz lif ipleri ile puf çiçekler eklenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/RWJU5djgQhs (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı