Kalori Alımını Azaltmak

kalori alımı
kalori alımı

Eğer hızlı kilo alıyorsak ve buna bir dur demeye ihtiyaç duyuyorsak işte o noktada kalori alımını azaltmanın faydası büyük olacaktır. Artık birkaç noktaya dikkat edince sizde o istenmeyen kalori alımına bir dur demiş olacaksınız. Kalori alımını azaltmak için az sonra belirteceğimiz şeyleri uygulamanızda fayda olacaktır. En başta şöyle bir uyarı yapsak hiç de fena olmayacaktır.

Paket halde olan meyve sularında oldukça yüksek miktarda şeker bulunuyor. Aynı zamanda bu şeker kilo aldıran adeta bir kalori deposudur. Buna çözüm olarak yarım bardak meyve suyu koyup üzerine aroması olmayan türde sodadan koyarak içiniz. Bu sindirimi kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Yaz aylarında bu öneri fazlasıyla işinizi görecektir. Tatlı sakız çiğnemeyi bırakmalı bunun yerine yeme isteğinizi azaltmak  için  damla sakızlarından tercih etmekte fayda olacaktır. Alış verişe gidilecek günlerde arkadaşlarla gezeceksiniz evden tok halde çıkmaya özen gösteriniz. Bunun nedeni ise alış verişe gidince o merkezlerde vakit geçireyim derken sokaklarda fark edilmemiş o sizi çekecek olan bazı lezzetleri tatmak isteyebilirsiniz.

Bu durum kilo almaya yani kalori almaya harika bir teşviktir bu nedenle önerimizdeki gibi yaparak evden tok karnına çıkmaya özen gösterip sokaklarda ya da alış veriş merkezlerinde sizi çekecek yiyecek stantlarına gitmiş olursunuz. Hızlı açıkan biriyseniz yanınızda küçük avuç içi kadar kuru yemiş bulundurup atıştırmak ana öğünleri hafif şekilde atlatmanızı sağlayacaktır. Son olarak yemeklere acı pul biber eklemek daha hızlı sindirim yapılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı