Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Kalem İğne Oyası Yapımı

Kalem İğne Oyası Yapımı

Kalem İğne Oyası Örneği
Kalem İğne Oyası Örneği

Merhaba hanımlar; iğne oyalarına devam ediyoruz ve sıradaki güzel modelimiz ise kalem iğne oyasıdır. Kalem iğne oyası, adından da anlaşılacağı üzere kaleme veya kalınca bir şişe ihtiyacınız olacağınız iğne oyası örnekleri arasında yer almaktadır. Modelimiz internet üzerinde bulunmuş alıntı bir örnektir ve yapan hanıma sonsuz teşekkürlerimizi iletmesini de bir borç biliyorum. Sizlerin de yapmak isteyeceğini düşündüğüm modelimiz yabancı kaynaktan alıntı olduğundan, buraya kadar taşımak ve her bayanın yapmasını sağlamak güzel oldu diye düşünüyorum. Resimli anlatım olarak sizlere kalem oyası yemeni yapımını sunacağımız resimleri, kaçırmaksızın uygulamaya dikkat ediniz.

İçerikler

Kalem İğne Oyası Yapım Bilgileri

El işlerinin her biri emek ister ve son derece özenle yapılırlar. Ayrıca sahibinin de imzasını taşımaktadırlar. Sizin de yapacağınız ve imzanızı taşıyacağınız birçok örgü modeli elbette vardır. Değerli örgü örneklerimizden biri olan kelem iğne oyasının yapımında iki renkte olacak şekilde floş ip kullanabilirsiniz. Yapımında yine mutlaka ve mutlaka kalem ya da şişe ihtiyaç duyulmaktadır. Çeyiz ve bohçalara eklenebilecek güzellikte olan kalem oyası modelini, dilerseniz hediyelik olarak yapmak da mümkün olacaktır hanımlar. Yapımı basit tülbent kenarı örneğiniyle sizi baş başa bırakarak devam edelim.

Kalem İğne Oyası Yapılışı

Kalem oyasının yapımına resimli adımlardan başlamalısınız. İlk olarak resim ikideki gibi kalemi iple beraber şekildeki gibi tutup işlemeye başlıyoruz. 7 adımda devam edecek resimli işlemlerimizde sıradaki el işi adımımız ise kalemden çıkacak tığ işi oyamızı sürdürmek olacaktır. Bunun içinde aşağıda paylaştığımız resimlerden  1-2-3-4. resimlere bakarak, ilerleyip el işimizi benzer şekilde yapıp devamını sağlayacağız. Bunun sonrasında ipimizi tığa geçirip işlemeye devam ederek resimdeki gibi ilmekleri tamamlamalıyız. 5-6 ve 7. resimdeki gibi ilerledikten sonra ise el işimiz hayli yol almış olacak ve tamamlanmaya yakın olacaktır.  Bu işlemleri de bitirdikten sonra işlem adımlarında 8-9-10’uncu son adımları tamamlamamız gerekecektir. İğne oyası yapmasını bilen hanımlar için resimli adımlar son derece basit gelecek ve her zaman işleyebilecekleri türde bir oya olacaktır. Kalem oyasını sizinde denemenizi tavsiye ederek, farklı güzellikte iğne oyası çalışmalarında görüşmek üzere diyoruz.

Kalem İğne Oyası Örneği

Kalem İğne Oyası Modeli

Kalem İğne Oyası Yapılışı

Kalem İğne Oyası Nasıl Yapılır

Kalem İğne Oyası Video Anlatımı :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here