Kalem İçi İle İğne Oyası Yapımı

Kalem İçi İle İğne Oyası Yapımı
Kalem İçi İle İğne Oyası Yapımı

Sizler için çok farklı ve yeni modeli bir iğne oyası modeli paylaşacağım. Çünkü bu oldukça farklı bir teknikle yapılan kalem içi iğne oyası modelidir. İğne oyasının tepesindeki halka motiflerin yapımı için tükenmez kalem içi kullanılmıştır. Böylelikle güzel halkalı motifler elde edilip kenar oyasına sonradan eklenmişlerdir.

İlk önce resimde görülen en tepedeki üzeri pırpırlı halkaların yapımı ile başlanmıştır. Bunun için kalem içi ve iğne üzerine ip sıkıştırılarak 5 kere sarılmıştır. Bitiminde düğüm atılıp fazlalık ip kesilmiş ve oluşan halka kalem içinden çıkarılarak içi sık iğne ile doldurulmuştur. Ardından üzerine 3 adet pırpır yapılmıştır. Aynı yöntemle diğer halkalar oluşturulmuştur.

kalem içi iğne oyası modeli
kalem içi iğne oyası modeli

Bir sonraki aşamada kalem içi iğne oyası motiflerinin nasıl ekleneceği gösterilmiştir. Arasına 8 tane zürafa yapılmıştır. Ardından yuva oluşturulup bir sinek kanadı yapılmıştır. İlk halkalı motif bu sinek kanadının üzerine eklenmiştir. Devamında yanına bir pırpır yapılıp üzerine ikinci motif eklenmiştir. Onun da yanına bir öncekinden daha küçük bir pırpır yapılıp üstüne son halkalı motif ilave edilmiştir.

Kalem içi iğne oyası modelinin son aşamasında ortada yer alan fiyonk yapımı anlatılmıştır. Bunun için bir firkete kullanılmıştır. Firketenin üzerine 10 tur ip sarılmıştır. İğne ile içinden geçip ortasına düğüm atılmıştır. Ardından sinek kanadının yuvasında bırakılan zürafa içine firketeden çıkarmadan fiyonk eklenmiştir. Eklenirken ilk etapta birkaç kez düğüm atılmış ve üzerine de aynı boyda 3 adet pırpır yapılarak firkete çıkarılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/UPmM-9ruA_Y

Anlatımlı Kalem İçi Fiyonklu İğne Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı