Kalbur Örgü Örneği Nasıl Yapılır

kalbur orgu yapilisi
kalbur orgu yapilisi

En Şık Örgü Modelleri

Örgü örmek genellikle kış ayları başlamadan önce daha hız kazansa da bu uğraşın bir mevsiminin olmadığını bilmek gereklidir. Soğuk ve karlı bir kış gününde üzerinizde kendi işiniz olan bir kazağı taşıyacağınız gibi serin bir yaz akşamında omunuza atacağınız şık bir şal da örgü örmenin mevsimi olmadığını size daha rahat gösterebilir. Kalbur örgü modeli de kendisini bir şalda çok daha güzel ve şık gösterebilir. En sevdiğiniz renklerden yünler alarak bu modeli uygulamaya başlayabilirsiniz. Zorluk derecesi orta olan bu güzel modelde sadece birkaç adım uygulayabilir ve el pratiği kazanabilirsiniz. Örgü örerken, üzerinizde biriken negatif enerjiyi de atabileceğinizi unutmayın.

Favori renginiz bir yün ve uygun bir şişle kalbur örgü modeli yapmak, gayet zevkli bir uğraştır. Öncelikle örneği örgünün ön yüzünde yapıyorsunuz. İlmekleri üçerli gruplar halinde örnekleştiriyorsunuz. 3 ilmeğin sol tarafında bulunan ilmeği sağ şişinizin yardımı ile diğer 2 ilmek üzerinden geçiriyorsunuz. Buna aynı zamanda ilmek düşürme de denilmektedir. Üzerinden ilmek geçirdiğiniz 2 ilmeği düz olarak örüyorsunuz. İpliğinizi sağ şiş üzerinde dolayarak ilmek düşürme işlemi yapıp eksilen ilmeği arttırmış oluyorsunuz. Bu sayede örgünüzün arka yüzündeki tüm ilmekler de ters örgü olarak örülmüş oluyor.

Örgü örmek işin içine girdikçe daha zevkli bir hal alır; çünkü basit örgü modelinden orta ve zor derece örgü modellerine geçiş yaparsınız. Kalbur örgü modeli de orta derece zorluktadır ve yapması çok zevklidir. Ortaya çıkan motifler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda kazak, hırka ve şal modelleri de bu örgü sayesinde kendini gösterir ve hemen her renk bu motifte çok şık durur. Kalbur örgü modelini hem kendiniz hem de sevdikleriniz için uygulayabilirsiniz.

Kalbur Örgü
Kalbur Örgü Örneği
Kalbur Örgü Örneği Nasıl Yapılır
kalbur örgü tekniği
kalbur örgü nasıl yapılır
kalbur örgü modeli
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı