Ana Sayfa Sağlık Kalbinizin Sağlığı İçin Sizde Bunları Yapın!

Kalbinizin Sağlığı İçin Sizde Bunları Yapın!

kalp sağlığı
kalp sağlığı

Dengeli beslenmek kalbe iyi bakmanın altın kurallarındandır. Kalbiniz için en iyisini yaparak sizde daha sağlıklı bir kalbe sahip olabilirsiniz. Gıdaların sağlıklısını tüketmek haftanın en az beş günü açık havada yaklaşık 40 dakika kadar yürüyerek kalp için gerekenlerin önemlilerinden birkaçını yerine getirmiş olacaksınız.

Doktorların da dediği gibi düzenli yürüyüş tansiyon ve kolesterol için iyi bir adım olacaktır. Vücut kondisyonun artırmanın da başlıca yolları arasında yer alan düzenli yürüyüş, endorfin hormonunu yani mutluluk hormonunu da tetiklemekte bu da stresi kontrol altına almanızı sağlamaktadır. Fakat iyi bir yürüyüş için yürüyüşten önce ve sonrasında hafif gıdaların da tüketilmesi önemlidir.

Spor ve yürüyüşler kalbe iyi gelmekte özellikle de yüzmek kalp için birebirdir demek doğru olacaktır. Kalp hastalarına tenis, koşu ve futbol, basketbol gibi mücadele gerektirici sporların yapılması kesinlikle önerilmemektedir. Bunun yanı sıra sık kilo alıp vermek de kalp sağlığına zarar vermektedir. Kendinizi iyi hissettirecek bir kiloda durmak ve onun korumak kalp için daha harika olacaktır.

Bunlarla birlikte günlük 2 litre kadar su tüketimi de oldukça önemlidir. Çocuk, kadın ve yaşlıların D vitamini için günlük en az 15 ile 20 dakika arasında güneşe görünmesi yani güneşe çıkmaları gerekmektedir. Kalbe iyi gelecek olan ise ikindi ve ya sabah saatlerinde 15 ile 20 dakika arası güneşten faydalanmak ise en iyisi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here