Ana Sayfa Nasıl Yapılır Kakao Aromalı Sıvı Sabun

Kakao Aromalı Sıvı Sabun

nutella kako aromalı sıvı sabun
nutella kako aromalı sıvı sabun

Nutella ile sabun yapımı denilince akla ilk önce “Bu nasıl bir şeydir?” diye soru işareti gelebilir. Hoş kokulu ve gerçekten temizleyen bir sabun yapmak çok da zor değildir. Bunun için öncelikle boş bir Nutella kavanozuna, beyaz bir sıvı sabuna ( renksiz olması çok önemli ) ve 1 paket de kakao tozuna ihtiyacımız olacaktır. Ayrıca kesme ve delme işlemi için de bir makas ve bir tornavidayı da yanımızda hazır bulunduruyoruz. Elbette bu gereçleri kullanırken dikkat ediyoruz.

Nutella kavanozunu afiyetle bitirdikten sonra iyice yıkayıp temizliyoruz. Ambalajına zarar gelmemesini sağlıyoruz.  Öncelikle sıvı sabunumuzu Nutella kavanozunun içine boca ediyoruz. Daha sonra kakao paketimizi ucundan kesip toz kakaoyu Nutella kavanozunun içine boşalttığımız sıvı sabunun içine döküyoruz. Dökmüş olduğumuz kakaoyu sıvı sabunla iyice karıştırıp topakları eritiyoruz. Karıştırma işini yavaş yapmakta fayda var aksi halde sabun köpürebilir.

Sonraki işlemimiz sabun şişesinin pompasını Nutella kavanozuna göre ayarlamak olacaktır. Ayarladığımız pompayı bir makas yardımıyla kısaltıyoruz. Nutella kapağının tam ortasına bir tornavida yardımıyla delik açıyoruz. En son üstten delmeye çalışırsak, açık yerlerin alta gelmesini sağlayabiliriz. Pompayı ortaya yerleştirdikten sonra Nutellalı sıvı sabunumuz kullanıma hazır hale gelmektedir. Aroması son derece hafif ve iştah açıcı olan bu sabunla ellerimizi her türlü kire karşı koruyabilir ve rahatça yıkayabiliriz. Kakaolu sıvı sabunla elimizi yıkarken, sabunun nasıl güzel köpürdüğüne inanamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here