Kahve Kutusundan Poşetlik Nasıl Yapılır

Kahve Kutusundan Poşetlik
Kahve Kutusundan Poşetlik

Bu kendin yap uygulamasında özellikle mutfakta çoğunlukla kullandığınız poşetler için bir poşetlik yapımından bahsedeceğim. Evde poşetlik yapımı için birçok projenin anlatımını ya da videosunu internette kolaylıkla bulabilirsiniz. Size paylaşacağım bu poşetlik diğerlerinden farklı olarak kullanılmış bir kahve kutusu kullanılarak yapılmaktadır.

Evde bazı ihtiyaçlarımızı gidermek amacı ile sürekli poşet depoluyoruz ve bunu gelişigüzel yapıyoruz. Bazen öyle durumlar oluyor ki her dolabı ya da çekmeceyi açtığımızda poşet ya da poşet yığınları ile karşılaşabiliyoruz. Bu da evde bir düzensizlik yaratıyor ve gereksinim duyduğunuzda poşet bulamama durumlarına da sebebiyet veriyor. İşte bu tip durumlarda bizim kurtarıcımız kendi imkanlarımızla bir poşetlik yapmaktır. Böylelikle dağınık halde duran ve farklı alanlarda sakladığımız poşetlerimizi bir araya getireceğiz ve karmaşıklığa bir son vermiş olacağız.

Yapacağımız poşetlik aynı ıslak mendillerde olduğu gibi çek çıkar bir sisteme sahip olacak. Özel bir katlama tekniği kullanarak sıradaki poşeti çektiğimizde bir sonraki poşet kullanıma hazır hale gelecek. Kulağa hoş geliyor değil mi? O zaman kahve kutusundan kendin yap poşetlik nasıl yapılır hemen bir göz atalım.

İlk olarak bize neler gerekli onlara bir bakalım.

1 kiloluk granül kahve kutusu
Dışı desenli yapışkanlı folyo

Granül Kahve Kutusu ile Poşetlik Nasıl Yapılır

Yapışkanlı folyomuzu kahve kutumuzun boyuna göre kesiyoruz. Kestikten sonra kutunun bir noktasından itibaren dikkatli bir şekilde yapıştırmaya başlıyoruz. Yapıştırma işlemini parmağınızla bastırmak sureti ile yaparsanız daha pürüzsüz bir yüzey elde edersiniz.

Kahve Kutusuna Dekoratif Folyo Yapıştırılması
Kahve Kutusuna Dekoratif Folyo Yapıştırılması

Kutumuzun plastik kapağına makasla artı şeklinde ufak bir kesik atıyoruz.

Kahve Kutusunun Delinmesi
Kahve Kutusunun Delinmesi

Sıra geldi kutu içerisine koyacağımız poşetleri yerleştirmeye. Bunu yapmadan önce poşetleri videoda anlatıldığı gibi bir katlama stilini kullanarak katlıyoruz. Belli bir sayıda poşet katladıktan sonra kutumuzun içine yerleştirip diğer poşetleri de ekliyoruz. Son poşetin ucunu kapaktaki kesikten çıkararak kapağı kapatıyoruz ve böylelikle pratik ev yapımı poşetlik kullanıma hazır hale geliyor.

Poşetlerin Katlanarak Eklenmesi
Poşetlerin Katlanarak Eklenmesi

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı