Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Kahve Fincanından Dökülen Gül Yapımı

Kahve Fincanından Dökülen Gül Yapımı

kahve fincanı ile süs eşyası yapımı
kahve fincanı ile süs eşyası yapımı

Merhabalar, sizlere bu kolay kendin yap çalışmasında kahve fincanından dökülen gül yapımından söz edeceğim. Gayet basit araç gereçle evde oyalanabileceğimiz harika bir çalışma olacaktır. Malzemelerini saymak gerekirse çatal, silikon tutkal, fincan süsleme araç gereçleri, Süsleme araç gereçlerini resimlerden rahatlıkla elde edebilirsiniz. Hemen vakit kaybetmeksizin yapımına geçelim isterseniz. Öncelikle ilk resimde elimdeki çatalı görüyorsunuzdur. Çatal, baş kısmı ve tutacak kısmı olarak yamulmuş vaziyettedir. Bunun nedeni bir ucu fincanın tabağında olacak, diğer ucu da fincanı havada tutmak için yamuk haldedir. İkinci resme bakınca çatalın kahve fincanındaki duruşunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Üçüncü resimde silikonla çatalı kahve fincanı tabağına nasıl yapıştırdığımızın görünümü bulunmaktadır. Üçüncü resme bakarak, siz de kolayca çatalı kahve fincanı tabağına yapıştırabilirsiniz. Dördüncü resimde her yerini iyice silikonladığımızı görüyorsunuzdur. Daha sonra ince irili ufaklı süslerimle fincana güzellik kattığımızı göreceğiniz beşinci resme dikkatlice bakınız. Bu süs masalardaki süslü naylon masa örtülerinden de elde edilebilir. Resim altıdaki gibi siz de fincana bu süslemeyi yapıştırınız. Geldik fincanın havada asılı kalmasını sağlayacak hamleye. Bu işlem için hemen resim yedideki işlemi uyguluyoruz. Kahve fincanından dökülen gül çalışmasına devam ettiğimizde resim yedideki gibi çatalı fincana tutarak bir yandan diğer elimizle silikonlamaya devam ediyoruz. Resim sekizdeki gibi elimizden hiç bırakmadan fincanın içine doğru tuttuğumuz çatal ucunu iyice silikonlayıp yapıştırıyoruz.

Dokuzuncu ve onuncu resimlerde iyice yapışmış olan çatalın son halini görebilirsiniz. Daha sonra ise resim 11’deki gibi süs çiçeklerinden elde edeceğimiz malzemeleri kafamıza göre, yani istediniz gibi yapıştırmaya devam ediyoruz. Ben resim 11’deki gibi bir süsleme sanatını tercih ettim. Resim 12’de devam ettiğimizde nasıl bir süslemeden ilerlediğimi rahatça görebilirsiniz. En son işlemlerde bütün gül ve süs malzemelerini kahve fincanının tabağına iyice yerleştirip yapıştırıyorum. En son halinde süper bir gül buketi görünümü alacağını söylemek doğru olacaktır. Aynı zamanda havada asılı olan gülleri de teker teker resim 12’deki gibi yapıştırmalısınız. Hepsi bitince ana resimde görülen hali gibi kahve fincanı havada aslılı bir görüntü sunacaktır. Kolay kendin yap çalışmalarında tekrar görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here