Ana Sayfa Örgü Videoları Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Modeli Yapımı

Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Modeli Yapımı

Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Örneği
Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Örneği

Hem kız hem de erkek bebeklere uyacak olan yeni bebek patiği örneği anlatımı ile karşınızdayız. Tek renkle örülüp tasarlanan bu kahve çekirdekli bebek patiği modeli gerçekten çok zarif ve narin bir patik modelidir. Ortasından geçen kahve çekirdeği örneği neden ile bu ismi almıştır. 3 ile 10 ay arası bebekler için uygundur.

Videolu anlatımında ip olarak orta kalınlıkta bebe ipi kullanılmıştır. Şişle örülen bir bebek patiği örneğidir. Patiğin ön kısmında kahve çekirdeği modeli çalışılmıştır. Tek parçada dikişsiz bir şekilde örülüp tamamlanmıştır. İncili düğmesi ile de deseni ile de çok şık bir bebek patiği modeli ortaya çıkarılmıştır.

Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Modeli
Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Modeli

Şişle Kahve Çekirdekli Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Şişe 38 ilmek atılarak bebek patiğin yapımına üst ağız kısmından başlanmıştır. Önden düz arkadan da düz örülerek haroşa örülmüştür. Birkaç sıra haroşa örüldükten sonra iki ilmeği birlikte örerek 23 ilmek kalana kadar kesme işlemi yapılmıştır. Kesme işleminden sonra 12 sıra haroşa olacak şekilde örme işlemine devam edilmiştir. Sonra taban için ortadan 9 ilmek ayrılmıştır. Yine haroşa örmeye devam edilerek topuk kısmı tamamlanmıştır.

Tabanın geri kalanı ve yan kısımlarının örülmesi ile devam edilmiştir. Ön taraf kahve çekirdeği örneği ile çalışılarak kahve çekirdekli bebek patiği tamamlanmıştır. Düğmesi için de bir incili düğme dikilerek patiğe ayrı bir şıklık katılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/pVPa68VtFJI (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here