Kahve Çekirdeği Örgüsü Yapımı

Kahve Çekirdeği Örgüsü
Kahve Çekirdeği Örgüsü

Merhaba bayanlar, bu yazımızda sizlere çok sorulan örneklerden kahve çekirdeği örgü örneğini anlatacağız. Genellikle yelek, kazak veya hırka modellerinde kullanılan kahve çekirdeği örgüsünü seveceğinizi umuyorum. Bu örgü modelinin nasıl yapıldığını, anlatımlı olarak sizlere de sunmak istedik. Bu örgüde tek dikkat edilmesi gereken nokta, örgünün standart bir bedene uygun bir tarifle anlatılmış olmasıdır. Dilerseniz kendi bedeninize uygun örneği, sizlere sunduğumuz bu modelden rahatlıkla türetebilirsiniz.

Kahve Çekirdeği Örgüsü

Son zamanların aranan örgülerinden biri haline gelmiş kahve çekirdeği örgüsü, hanımların giymek isteyecekleri ve kazaklarında kullanabilecekleri bir motif olacaktır. Yine dileyen hanımlar, oluşturacakları güzel bir renkteki yelekte bu motifi rahatça uygulayabilirler. Gayet kolay bir yapıma sahip kahve çekirdeği örgü örneğinde, anlatılacak işlem adımlarını atlamadığınızda sorun yaşamayacaksınız. Dilerseniz bu farklı gelecek örgü modelinin yapımına hemen geçelim.

Kahve Çekirdeği Örgüsü Yapımı

Kahve çekirdeği örgüsünün yapımında, ilk başta 3 tane ilmekle çalışmaya başlayacağız. Bu örnek üç ilmek sistemi kullanılarak oluşturulmaktadır. Örgüye devam ettiğimizde, en soldaki 3. ilmek sağdaki şiş yardımıyla geçirilecektir. Aynı şekilde önünde yer alacak 2. ilmeğin üzerinden de sağdaki şiş yardımıyla geçirmeye devam ediyoruz. Sonrasındaki işlem adımında, ilmek geçirildikten sonra düşürme işlemi uygulanacaktır. İşlem adımında tam olarak anlatılmak istenense, ilmek düşürme işleminin sağlanmasıdır. Örgümüze devam ettiğimizde, içten geçecek 2 ilmekten sadece birincisi düz örülecektir.

Bu adıma dikkat etmeniz gerekmektedir hanımlar. Sağ kısımda yer alacak şişin üzerine, hemen 1 ilmek dolanacaktır. İkinci ilmekle devam ettiğinizde ise düz şekilde örülecektir. Örgümüzün yapımı işte bu kadar kolaydır. Her yerde kullanılacak bu örgüde sizler için bordo rengi denedik. Dilerseniz sizler, farklı yelek motiflerinde ya da kazak örneklerinde hoşunuza gidecek daha farklı renk türlerini uygulayabilirsiniz. Ana resimde motifin nasıl olduğunu da rahatça görebilirsiniz. Kahve çekirdeği örgü motifi, örgü işini seven hanımların mutlaka denemesi gerekecek örgülerimizdendir. Siz de ipi ve şişi elinize alarak, örgü sanatınızı konuşturabilirsiniz. Torunlara ya da sevdiklerinize bu güzel motiften harika ürünler çıkarabilirsiniz. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin.

Kahve Çekirdeği Örgü Örneği Anlatımlı Videolar:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı