Kağıttan Minik Kalp Süsleri Yapalım

kağıttan minik kalp süsü
kağıttan minik kalp süsü

Kağıttan Minik Kalp Süsleri İle Harika Sonuçlar Alabilirsiniz!

Hepimiz farklı becerilere sahibiz. Ancak el işleri ve becerilerini geliştirmek, biraz da merakla olan bir konudur. Bu neden ile ülkemizde de çok fazla sevilen, farklı amaçlar için kullanılan origami yani kağıt  katlama sanatı, sizlere değişik yaratımlar için ufuklar açar. Bu kendin yap projemizde de kağıttan kalp yapımı detaylı ve resimli anlatımlarını bulacaksınız. Bu projenin sonunda elde edeceğiniz harika ürünleri farklı alanlarda süsleme ve dekorasyon için kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında atmaya hazır üç boyutlu kalpleriniz olacak.

kağıttan minik kalp süsü

Projemiz için istediğiniz renkte kare post kartlar gerekiyor. Bunu el işi kağıtlarını keserek ya da hazır post it kullanarak da elde edebilirsiniz.

minik kalp süsü

İşlem aşamalarına başlayalım. Öncelikle yukarıda ki resimde görüldüğü şekilde kağıdı tam ortadan ikiye katlayın. Sonra altta görülen şekilde bir dikdörtgen elde edin ve bunu da ortadan ikiye katlayıp açarak, orada belirgin bir kat izi elde edin.

kağıttan kalp süsü yapımı

Şimdi yukarıda gösterildiği gibi kağıttan kalp yapımı işlemine devam edelim. Ortada ki işarete doğru kenarları kıvırın. Üst sağda ki şekli elde edin. Uzun kenarı aşağı bakacak şekilde çevirin ve yeniden kenarlardan minik bir üçgen yapalım sonra bunları açarak izlerini kullanacağız.

origami kalp süsü yapımı

Açtığımız uzun üçgenleri resimde sizler de görüyorsunuz. Sonra en köşeyi yaptığınız ize doğru çekin. Altta sağda ki resimde ki gibi şekil elde edeceğiz. Şimdi bu kulakçıkları ortada ki alt parçadan içeri doğru alalım. Sağ alta ki resimde de görüldüğü şekilde kağıttan kalp yapımı aşamasını artık tamamlıyoruz.

origami kalp süsü resimli anlatım

Kulakçıkları içeri aldıktan sonra biraz kaldırın ve alta ki ikişer köşeyi içe doğru kıvırın. Sonrasında ön yüzünü çevirin bu alamda kalp görünümü artık tamamen ortaya çıkacaktır. Altta bulunan minik delikten, iğne ya da sivri bir cisim yardımı ile arayı açın. Kalpçiği kabartın ve tam ortadan içe doğru itin. Bu şekilde artık üç boyutlu kağıt kalp ortaya çıkmış olacaktır. Birçok işlemde bu özel üründen yararlanabilirsiniz. Duvar süsleriniz, ipe dizerek tavan süsü, hediye paketlerinizin üzerine yapıştırabilir ya da bir fanus içine bunlardan rengarenk yaparak doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı