Kağıttan Çiçek Yapmak

Kağıttan Çiçek Yapma
Kağıttan Çiçek Yapma

Kağıt malzemesinde elbette birçok şey yapılabilmektedir. Kendin yap projeleri arasında kağıttan çiçek yapmak da bunlardan bir tanesidir. Kağıttan lale ve gül yapmak ve daha gösterişli çiçekler yapmak isterseniz yazımızı sonuna kadar takip etmenizi öneririm.

Dilerseniz kağıttan çiçeği nasıl yapacağımızı hemen anlatalım. Kağıdı bol şekilde katlayarak elde edilecek çiçekleri ofiste ya da evde masanızın üzerine koyup güzel bir dekor elde etmek mümkün olacaktır.

İsterseniz beyaz renk A4 kağıdı yerine; mavi, sarı, turuncu, yeşil, kırımızı ya da pembe gibi çok güzel renklerden de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız çiçek de kendini renkli oluşu sayesinde göstermiş olacaktır.

Renk konusunda elbette canlı renklerin seçimi kağıttan çiçek yapımında daha etkili daha güzel bir görünüm sunacaktır. Aynı zamanda kolay bir yapımı bulunan bu projemizde birkaç katlama işlemi sonrasında çiçekler kesinlikle güzel bir görünüm oluşturacaktır.

Resimli kağıttan çiçek yapımı projemizde sizlere nasıl kolay şekilde yapabileceğiniz de sunmuş bulunmaktayız. Öncelikle kağıdımızı kare haline getirip kağıdı yan çevirerek ikiye katlayınız. Sonrasında resimde gösterildiği şekilde katlamaya devam ediniz. Devamında ise kağıdın iki kenarını kıvırıp tekrar katlayınız.

Daha sonrasında ise katlanan kısımları 4. resimdeki şekilde yanlara doğru açınız. Açılan kenarları ince bir şekilde ikiye katlayarak kağıdın bir tarafından başlanmak kaydıyla kıvırıp birleştiriniz. Bu bütün işlemleri dört farklı renkte kağıt için uygulayınız. Elde edeceğiniz çiçeği bir vazoya koyarak ve ya küçük bir kutunun içine koyarak rahatlıkla renkli bir görünüm elde ederek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

kagittan-cicek-yapmak (2)
kagittan-cicek-yapmak (3)
kagittan-cicek-yapmak (4)
kagittan-cicek-yapmak (1)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı