Kağıt Ruloları Atmaya Kıyamayanlar İçin Proje

kağıt rulodan nasıl kalemlik yapma
kağıt rulodan nasıl kalemlik yapma

Hepimizin evinde farklı şekillerde, farklı sarf malzemeleri oluyor. Bunları değişik şekillerde değerlendirmek hepimizin aklından geçen bir durumdur. Özellikleri bakımından bu tarz ürünler, çöp konumunda olan, ilk bakışta hiçbir işe yaramayan ürünler olarak görülebilir. Bu neden ile sizler de değişik şekillerde bunları değerlendirmeyi düşünemeyebilirsiniz. Özellikle evlerimizde olan ve sıklıkla kullandığımız tuvalet kağıtlarının ruloları bu bakımdan hep çöpe gider. Ama sizler ile paylaşacağımız kağıt rulodan kalemlik projesi ile artık bunları farklı şekilde değerlendirmenin yollarını da araştıracaksınız. Özel yapıları ile aynı ölçülere sahip olan bu sistemler, başarılı birkaç işlem ile en özel sonuçları hızlı bir şekilde almanızı sağlayacaktır.

Bu projemiz için biraz dikiş bilmeniz yeterli. Bir parça uygun ölçülerde keçe kumaş, fermuar ve 2 adet tuvalet kağıdı rulosu hazırlayın ve resimli anlatımlarımız eşliğinde işlemleri yapmaya başlayalım.

kağıt rulodan kalemlik

İşlem için gerekli malzemelerimizi resimde de görebiliyorsunuz.

kağıt rulodan kalemlik yapımı

İlk işlem rulolardan birinin 3/1 oranında kesilmesi. Bu işlem için maket bıçağınızı kullanabilirsiniz.

kağıt rulodan kalemlik yapılışı

İnce keçe kumaşımızı resimde görüldüğü gibi ayarlayın ve iki parçanın ek yerini fermuar ile birleştirin.

kağıt rulodan kalemlik nasıl yapılır

Bu ölçülendirme şu şekilde olacak: büyük kısım bir kağıt rulo uzunluğundan bir dikiş payı fazla iken, diğer kısım ise kestiğiniz küçük rulondan dikiş payı fazlalığında olacaktır. Bu şekilde diktiğinizde fermuarlı alan iki kutunun ek yerine denk gelmiş olur.

kağıt rulodan kalemlik resimli anlatım

İşlem sonrasında kağıt rulodan kalemlik artık ortaya çıkmaya başladı. Şimdi alt ve üst bölümlerinin kumaş yardımı ile kapatılmasına sıra geldi.

kağıt rulodan kalemlik anlatımlı

Yine uygun bir karton kalıbı kumaşın altına yerleştirin ve o ölçülerde kartonu ve kumaşı kesin. Sonrasında kalemliğimizin altına ve üzerine birleştirelim.

kağıt rulodan nasıl kalemlik yapılır

Dikişi elinizde de resimde görüldüğü gibi yapabilirsiniz.

kağıt rulodan nasıl kalemlik yapma

İşte karşınızda kağıt rulodan kalemlik projesinin bitmiş hali. Bu hoş görünüme sahip olan kalemlik sizin ve çocuklarınızın çok işine yarayacak olan bir modeldir. Üstelik bu işlemi birçok kez yapabilir, sevdiğiniz çocuklara hediye olarak okulların açılmasını kutlamak amacı ile de verebilirsiniz.

Farklı renklerden de bu uygulamayı yapabileceğinizi unutmayın. Genel olarak keçe kumaşın seçilmesinde ki amaç, atmamasıdır. Buna benzer kumaşlar ile de aynı şekilde sizler de işlem yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı