Kağıt İple Makaron Çanta Nasıl Yapılır?

Kağıt İple Makaron Çanta Yapımı
Kağıt İple Makaron Çanta Yapımı

Daha önceden makrome ip ile yapılan yazlık örgü çantanın bu sefer kağıt ip ile yapılışına şahit olacaksınız. Yapılış ve kullanılan tığ işi teknikleri biraz farklı olsa da model olarak birbirlerine çok benzemektedirler. İkisi de yuvarlak askılı çanta formunda örülmüşler.

Daha önceden anlatımını paylaştığımız makrome ipten makaron çanta gibi bunda da çanta 3 ayrı parçanın birleşiminden meydana gelmiştir. İki daire ve bir de bu iki daireyi birleştirmek için de yan şerit örülmüştür.

Kağıt İp ile Makaron Çanta Örmek
Kağıt İp ile Makaron Çanta Örmek

Örerken kağıt ip ikiye katlanmıştır. 4,5 ve 5 numara tığla örülmesi tavsiyesi yapılmıştır.

Kağıt ipten makaron çantanın daireleri ister tırabzanla ister sık iğne ile yapılabilir. Ancak bu modelde ikili tırabzanlarla örülmüşlerdir. Daireler 16 tırabzanla başlanmış ve her sıra 16 tırabzan büyütülerek toplamda 6 sıra olacak şekilde genişletilmiştir. Her sırada uygulanması gereken batma sayılarını aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Kağıt İpten Makaron Çanta
Kağıt İpten Makaron Çanta

İki daireyi birleştirecek ve çantanın hacimli olmasını sağlayacak yan şerit parçası ise sık iğne ile örülmüştür. Videolu anlatımında ayrıca kağıt ipten makaron çanta içinin astarlanmasından da kısaca bahsedilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/bkvSIyvbzhk (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı