Örgü Videoları

Kağıt İple Çiçekli Çanta Yapılışı

Kağıt İple Çiçekli Çanta
Kağıt İple Çiçekli Çanta

Pratik ve pratik olduğu kadar da güzel yazlık örgü çanta modelleri paylaşmaya devam ediyorum. Bu sefer atolyehobi kanalının farklı ve kağıt iple yapılan askılı çanta örneğinin yapılışını sizlere aktaracağım.

Bu yeni çanta modelinde kullanılan çiçekli örgü deseni yapılışını Kağıt İpten Çiçek Şeritli Çanta Yapılışı yazımda bahsetmiştim. Aynı örnek desen bu çantada da kendine yer bulmuştur. Yapılışı hemen hemen aynı olan bu çanta yine çapraz olarak kullanılabilecek tarzda hazırlanmıştır. Başlangıcı bile aynıdır. Sadece ilkinde iki sıra çiçek motifli gidilmiş; bunda ise hiç ara verilmeden tamamı çiçek motifli olarak örülmüştür.

Kağıt İpten Askılı Çiçekli Örgü Çanta Yapımı

Normalde kağıt iplikten örülen çiçekli örgü çanta modeli örnek anlatımında daha iyi anlaşılabilmesi için jüt iplikle gösterilmiştir. 4 numara tığ ile örülmüştür.

Kağıt İple Örgü Çanta Yapımı
Kağıt İple Örgü Çanta Yapımı

Çantanın taban kısmının örülmesi ile başlanmıştır. Başlangıç için 35 zincir çekilmiştir. Zincir üzerine sık iğnelerde artırma yaparak birkaç sıra örüldükten sonra yazlık örgü çantanın taban kısmı tamamlanmıştır.

Sonrasında çantayı süsleyecek olan çiçek motiflerinin yapımına geçilmiştir. Motifler için ters ve düz V’ler oluşturulmuştur. Çiçekler 2 sırada tamamlanmıştır. İstenilen çanta yüksekliğine gelene kadar bu örgü modeli uygulanmıştır. Üst kenar kısmına da çantanın tabanındaki gibi sık iğneli birkaç sıra örüldükten sonra çanta sapı da örülerek anlatım bitirilmiştir.

Anlatımlı Kağıt İple Çiçekli Yazlık Örgü Çanta Videosu

Plaj çantası olarak da değerlendirebileceğiniz bu askılı örgü çanta örneğinin nasıl yapıldığını aşağıdaki videosundan detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sap için de ister videodaki gibi kendi ipinden basit bir sap örebilir isterseniz hazır sap da takabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Kw3LQ-RuV_o (atolyehobi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı