Kadınlara Özel Civanperçemi Çayı

Civanperçemi Çayı
Civanperçemi Çayı

Selam hanımlar; kış ayı süresince çoğu hastalık yakamızı hiç bırakmıyor. Bu gibi dönemlerde iş gereği dışarı çıkmadan da yapamayacağınıza göre bitki çayları bu konuda kesinlikle işimizi görecek en iyi şey olacaktır. Kadınlara özel civanperçemi çayıyla ilgili bu yazımızda, hem faydalarını hem de hangi durumlarda daha yararlı olacağına dair bilgiler bulacaksınız. Civanperçemi çayı, özellikle bayanların adet dönemlerinde ya da genç bayanların ergenlik dönemlerinde yaşadıkları adet sancıları için çok iyi gelmektedir. Birçok yönden faydalı olan civanperçemi çayı, aynı zamanda adet döneminde oluşan semptomlara karşı da etkili bitkisel tedavinin adı olmaktadır. Adet dönemi sancıları için bu yararlı bitkisel şifayı siz de kullanabilirsiniz.

Kadınlara Özel Civanperçemi Çayı Malzemeleri

5 gram kadar karahindiba kökü, 15 gram kadar kurutulmuş papatya çiçeği,  20 gram kadar da civanperçemi çayı yeterli olacaktır. Bu karışım için belirtilen malzemeleri tedarik etmenizde fayda olacaktır. Malzemeleri verirken aynı zamanda bu bitki çayının tarifini de vermiş olduk. Yapılması gereken oldukça basittir. Bütün malzemeleri tedarik edip bir kabın içinde karıştırıyoruz. Daha sonra dinlenmeye bıraktıktan sonra içiyoruz. Hazırlanışı aşamasında üstte yer alan malzemeleri 150 ml litre kadar sıcak suya eklemeliyiz. Dinlenme süresi 10 dakika olacaktır. Daha sonra bu karışımı gönül rahatlığıyla ılık olmak kaydıyla içebilirsiniz.

Kadınlara Özel Civanperçemi Çayı Faydaları

Son zamanlarda bakıldığında kadınlar için civanperçemi çayı, oldukça faydalı bir içecek halini almıştır. Belirtilen yararları arasında, vücutta biriken toksinlerin vücuttan idrar yoluyla atılmasında da oldukça etkilidir. Civanperçemi çayı terlemeyi artırmasıyla da soğuk algınlıklarında, grip hallerinde de son derece etkilidir. Soğuk bir döneme girilen bu günlerde, kış günlerinin kendini iyice hissettirmesi de bu çayın faylarından yararlanılması gerektiğini açığa çıkarmaktadır.

Aynı zamanda yaşanan mide rahatsızlıklarında, önemli diyebileceğimiz kadar harika bir şifa kaynağıdır. Fakat bu çayın tam anlamıyla faydasını almak için, mutlaka tarife uygun şekilde bu çayı yaparak ılık şekilde tüketmeye bakmalısınız. Erkek kadın fark etmemekle beraber, son derece yararlı olan bu tür bitkilerden kesinlikle yararlanmalıdır. Umarım sizlere özel hazırladığımız bu yararlı sağlık yazımızı beğenmişsinizdir hanımlar. Farklı sağlık konularında görüşmek dileğiyle iyi günler dileriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı