Ana Sayfa Örgü Videoları Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Modeli
Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Modeli

Hem dolgun gözükmesi hem de şık durması açısından kabarmalı örgü modelleri her zaman daha çok rağbet görmüştür. O yüzden sitemizde sık sık bu modellere yer vermeye çalışıyoruz. Ara motifli yeni kabartmalı örgü modeli ve anlatımı da yeni bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

Hemen hemen bütün örgülerinizde kullanabilirsiniz. Bebek ve çocuk örgülerinde, süveterlerde, yelek ve hırkalarda çok şık duracaktır.

Yine şişle örülen bir örgü modelidir. Tek renk iple çalışılmıştır.

Eğer kabartmalı yeni örnekler arıyorsanız kabartmalı dalgalı örgü modeli de hoşunuza gidecektir. Onunda 3 boyutlu bir görünümü vardır.

İki Şişle Kabartmalı Yelek Hırka Örgü Modeli Yapılışı

Modelin ilmek sayıları 6 ve katlarından oluşmaktadır. Bu sayı kabartmalı ve arada kalan örnek için de geçerlidir. Modelin kurulumuna 2 kenar ilmek de ilave edilmektedir.

Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği
Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği

Yelek ve hırkalarınız için şimdiden örmek isteyeceğiniz şık kabartmalı örgü örneği toplamda 5 sıradan oluşmaktadır.

Modelin anlatımı şiş üzerine 18+2 (20) ilmek atılarak başlanmıştır. Kurulum arka yüzden yapılmıştır. Farklı bir saç örgülü model gibi duran ara örnek için bu sırada 2 düz, 1 dola, 2 ters, 2 düz şeklinde gidilmiştir. Kabartmalı kısım için de 6 ilmek ters örülmüştür. Ara motiflerde artırma yapılırken, kabartmalı da hiç kesme yapılmamıştır.

Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği Yapımı
Kabartmalı Hırka ve Yelek Örgü Örneği Yapımı

İlk sıra ön yüzde başlamıştır. Tüm sıralar boyunca ilmekler ters, düz, ikisinin ve üçünün birlikte örülmesi şeklinde ilerlemiştir. Üçüncü sıradan itibaren kabartmalı model için ilmeklerin bazılarının yönü değiştirilmiştir. Beşinci sırada örneğin anlatımı tamamlanmıştır.

Kabartmalı örgü modelinin daha ayrıntılı anlatımını aşağıdaki videolu anlatımında bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/QC1sf9Dlu64 (NesrinceÖrgüler)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here