Kabartmalı Fıstıklı Bebek Battaniyesi Yapımı

Kabartmalı Fıstıklı Bebek Battaniyesi Yapımı
Kabartmalı Fıstıklı Bebek Battaniyesi Yapımı

Üç boyutlu, oldukça şık bir görünüme sahip tığla çalışılan kabartmalı fıstıklı bebek battaniyesi modeli yapılışını aktarmaya çalışacağım. Yelek, bere ve atkı gibi örgü çalışmalarınızda da kullanabileceğiniz bu battaniye yapımını bizlere sunduğu için Suna Hanım’a teşekkür ederiz. Detaylı anlatımını yaptığı bebek battaniyesi videosuna konumun en altından ulaşabilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı bebek battaniyesi yapımı için videoda Nako Lüks Minnoş ve 3 numaralı tığ kullanılmıştır. Ayrıca videoda battaniye motifine uygun kenar yapılışı da ekstra olarak anlatılmıştır.

Üç boyutlu fıstıklı bebek battaniyesi modeli
Üç boyutlu fıstıklı bebek battaniyesi modeli

Kabartmalı fıstık motifli bebek battaniyesi model kurulumuna 6 ve katları şeklinde zincir çekilerek başlanmıştır. Yani siz yapmayı düşündüğünüz battaniye uzunluğuna gelene kadar 6 ve katları şeklinde zincir örmelisiniz.

Kurulum zincirleri yapıldıktan sonra bir sonraki sırada model kurulumuna geçilmiştir. Bu sırada zincir gözeneklerine batmak sureti ile sıra sonuna kadar ortası “V” şeklinde 3 gözenekli motifler örülmüştür. Modelin kurulumundaki ikinci sırada ise fıstıklar yapılmıştır. Fıstıklar üçlü fıstıklar şeklinde çalışılmış olup “V” bacaklarda ön diş olarak örülmüşlerdir. Arada kalan zincir boşluğuna da üçer tane ikili tırabzan ve bir tane zincir boşluğu örülmüştür. Bu şekilde ilk fıstıklı motif elde edilmiştir. Diğer motifler de aynı şekilde ve diğer sıralarda sürekli yer değiştirilerek örülerek bebek battaniyesi modeli ortaya çıkarılmıştır.

Üç Boyutlu Fıstıklı Bebek Battaniyesi Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı