Kabarık Puf Battaniye Yapımı

Puf Battaniye Yapımı
Puf Battaniye Yapımı

Kocaman kabartma motifleri ile ön plana çıkan ve üstelik iki tarafı da kullanılabilen kabarık puf battaniye modeli yapımı ile birlikteyiz. Videolu anlatımı da mevcut olan bu tığ işi battaniye çalışmasında farklı renkli ve farklı kalınlıklardaki iplerle yapılan örnekler de gösterilmiştir. Kullanılan tığ numarasında bir değişiklik olmayıp 3 numara tığ kullanılmıştır.

Oldukça kabarık motiflere sahip puf battaniye yapımı için modelin başlangıç kurulumunu 7 zincir ve katları şeklinde gerçekleştiriyoruz. Sıranın bitiminde motifi tamamlamak üzere ilave 2 tane daha zincir çekmemiz gerekecektir. Bunun haricinde battaniyenin kenarı için de 4 tane daha zincir çekeceğiz.

Başlangıç sırasından sonra puf battaniye modeli kurulum aşamasına geçilmektedir. Kenarı 4 zincirli bir tırabzanla başladığı için puf motifleri de üçlü tırabzanların örülmesi ile oluşacaktır. İlk gözeneğe üç tane üçlü tırabzan, 2. gözeneğe iki tane üçlü tırabzan ve yine 3. gözeneğe üçlü tırabzan örerek motif kurulumunu başlatıyoruz. Devam eden sıralarda da 8’li üçlü tırabzanlardan oluşan puf motiflerimizi örerek tığ işi puf battaniyesini tamamlıyoruz.

Puf Battaniye Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı