Kabarık Baklava Desenli Patik Yapılışı

Kabarık Baklava Desenli Patik
Kabarık Baklava Desenli Patik

Bir örgü babeti andıran, güzel ve şık görünümlü kabarık baklava desenli patik yapımını aktaracağız. Süreyya Hanım’ın bu güzel babet patik çalışmasını umarım beğenirsiniz. Çeyizlik ya da gündelik kullanım için örebilirsiniz.

Örme taban üzerine yapılmış bir model. Üzerine baklava örgü modeli çalışılmış. Sonunda da bir taşlı bir kelebek ile süslemesi yapılmış.

Taban 37-38 numara ayaklar için örülmüş. Yapımı videosunda anlatılmamış. Zaten babet patik taban yapımı daha önceki konularımızda defalarca anlatılmıştı. Tek renk patik ipi ile tığ ile örülen bir çalışmadır.

Kabartmalı Baklava Desenli Patik Yapımı
Kabartmalı Baklava Desenli Patik Yapımı

Tığ İşi Baklava Dilimli Örgü Modelli Babet Patik Nasıl Örülür?

İlk olarak babet patiğin tabanı örülür. Sonrasında bir sıra sık iğne gidilir. Ardından her bir ilmeğe batarak ikili tırabzanlardan bir sıra elde edilir. Bu iki sıra baklava dilimin kurulması için gereklidir.

Sonra baklavaların yapımına geçilir. İlk sırada önemlidir. Doğru ve eksiksiz yapıldığında örnek doğru bir şekilde üreyecektir. Bu sırada kurulum için yapılan sık iğnelere batarak çıkılan tırabzanların bir kerede çekilmesi ile ters V’ler elde edilir. Aralarda ip almadan 3 sık iğne çalışılır.

Kabartmalı Baklava Desenli Patik
Kabartmalı Baklava Desenli Patik

Sonuç olarak baklava örgü örneği 3 sıradan oluşur. Bu 3 sıranın sürekli tekrarı sonucunda da baklava desenli babet patik örülerek tamamlanır.

Videolu anlatımı sizlere bu güzel patiğin detaylı yapılışı hakkında bilgiler verecektir.

Kaynak: https://youtu.be/KJQXKYsxoJY (Süreyya’nın Örgüleri)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı