Ana Sayfa Örgü Modelleri Jütten Saplı Çanta Yapımı

Jütten Saplı Çanta Yapımı

jütten tığ işi çanta
jütten tığ işi çanta

Farklı projeleri derlediğimiz sitemiz, sizlerin rahatlıkla yapabileceği ve kullanabileceği özel projelere yer vermeye çalışıyor. Bu şekilde sizler de hem evdeki ürünleri hem de boş zamanlarınızı değerlendirerek, harika kendin yap projeleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda da kesinlikle hoşunuza gideceğinden emin olduğumuz jütten tığ işi çanta yapımı hakkında detaylı anlatımlar sunacağız. Resimli anlatımları ile bu harika modeli yaparken sizler de çok keyif alacak, eşsiz ve faklı bir şekilde bu ürünü de severek kullanacaksınız.

Jütten Saplı Çanta
Jütten Saplı Çanta

Yukarıda gördüğünüz orta kalınlıkta bir jüt ipidir. Özel bitkiden üretilen ve oldukça sağlam olan bu ipler, farklı amaçlar ile kullanılabilmekte. Özellikle makrome ve çanta gibi sağlamlığın önemli olduğu uygulamalar da başarılıdır.

Modelimizin detayları aşağıda ki gibidir.

Jütten Saplı Çanta Patern
Jütten Saplı Çanta Patern

Resimde de gördüğünüz gibi, tek tığ modeli uygulayacağız. İlk sırada zincir örüp üzerine sık iğne gidip başlıyoruz. 5 noktaya batacağımız tığımızda ki ipleri tek seferde çekerek jütten tığ işi çanta yapımını sizler de zevkle uygulayacaksınız.

Jütten Saplı Çanta Yapım Aşamaları
Jütten Saplı Çanta Yapım Aşamaları

Öncelikle taban kısmını resimde ki yapıyoruz. Sık iğne ile öreceğiniz bu modelin şekli yukarıda ki gibi olacak. Oval görünüm için dönüşlerde 3-5 noktada sık iğneleri aynı deliğe 2 li yaparsanız, bu görüntü elde edilmiş olacaktır.

Jütten Saplı Çanta Nasıl Yapılır
Jütten Saplı Çanta Nasıl Yapılır

Farklı bir renkten modelin detaylı resmini de size bu şekilde aktarıyoruz. Görüldüğü gibi belirtilen noktalar tığı sokup, ipi öne alıp, biriken tüm ipleri tek seferde çekip işleme aynı şekilde devam edeceksiniz.

Gelelim jütten tığ işi çanta modelinin saplarının yapımına.

Jütten Saplı Çanta Resimli Anlatım
Jütten Saplı Çanta Resimli Anlatım

Bir urgan bu işlem için yeterli olacaktır. İstediğiniz uzunlukta zincir çekin ve sık iğne ile git gel yaparak 4. Resimde ki gibi bir şerit elde edeceksiniz. Sonra yine jüt ile bu organı içine koyarak komple ördüğünüz şerit ile kaplayın. Montaj yerlerini de belirtilen şekilde açık bırakın ki çantanıza monte etmeniz zor olmasın.

Jütten Saplı Çanta Açıklamalı
Jütten Saplı Çanta Açıklamalı

Bu şekilde çantanızın sapını da dikebilirsiniz. Bu arada resimde görüldüğü gibi yaklaşık 3-4 cm sık iğne ile çantanın bitişini tamamlayın.

jütten tığ işi çanta yapımı
jütten tığ işi çanta yapımı

Ve işte inanılmaz şık ve hazırlardan çok daha havalı hasır görünümlü jüt çantanız. Bu harika modeli isterseniz renkli farklı ipler ile çiçekler yaparak da süsleyebilirsiniz.

Çok rahat edeceğiniz bu şık ve sağlam çantayı istediğiniz büyüklükte yapma şansına da sahipsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here