İşkembe Örgü Nasıl Örülür

İşkembe Örgü Tekniği
İşkembe Örgü Tekniği

İşkembe Modelinin Yapılışı

İşkembe örgü modeli, genellikle en çok beğenilen modeller arasında olmakla birlikte örülürken, sıkça karıştırılan bir modeldir. İşkembe örneğinde yapılan bir hata örneğin pütürlü dokusunun oluşmamasını sağlayabilir. İşkembe örgü modelini adım adım uyguladığınızda ise, rahatlıkla kavrayabilirsiniz ve son derce şık örgüleri kolaylıkla örebilirsiniz.

İşkembe modelini örgülerimizde uygularken, iplik her zaman kendi tarafımızda olmalıdır. İlmeklerimizi attıktan sonra kenar ilmeğimizi örmeden alıyoruz. İpliğimizi kendi tarafımıza alıp, bir ilmek ters örüyoruz, bir tane ilmeği almadan şişimize geçiriyoruz ve üzerine iplik doluyoruz. Bütün sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz. İkinci sıramızda kenar ilmeğimizi yine örmeden alıyoruz. Birinci sırada doladığımız ilmeği örmeden şişimize alıyoruz. Yanındaki iki ilmeği ters örgü ile örüyoruz. Alt sırada doladığımız her ilmeği, üst sırada örmeden şişimize almaya, iki ilmeği ters olarak örmeye ve ipliğin kendi tarafımızda olmasına özen gösteriyoruz. Sıramızı tamamladıktan sonra başa geldiğimizde kenar ilmeğimizi örmeden alıyoruz. Hiçbir zaman kenar ilmeğimizi modelimize dâhil etmiyoruz. Tek olan ilmeği örmeden alıyoruz ve üzerine iplik doluyoruz, ikili olan ilmekleri birlikte alıp örüyoruz. Tüm sıra boyunca tek ilmekleri örmeden şişimize aktarıyoruz ve üzerine bir kez üstten iplik doluyoruz. Çift olan ilmekleri ise, beraber ters olarak örüyoruz. Böylece işkembe örgü modelimiz; ikinci ve üçüncü sırada uyguladığımız işlemlerin devamlı tekrar etmesi ile oluşuyor.

İşkembe dokusunun kaybolmaması için modelimizi dikkatli olarak örmemiz gerekir. Kavradıktan sonra zorlanmadan örebileceğiniz işkembe modeli ile harika örgüler örebilirsiniz. Görünüm olarak son derece şık ve zarif olan işkembe örgü modelini sıklıkla örgülerinizde kullanabilirsiniz. Hem yumuşak, hem de konforlu olan bu model özellikle bebek battaniyelerinde tercih edilir. İşkembe örgü modelini örerken; ipliğin her zaman önde olması gerektiğini ve örülmeden şişe aktarılması gereken yerlerini unutmamak gerekir.

İşkembe Örgü
İşkembe Örgü Nasıl Örülür
İşkembe Örgü Nasıl Yapılır
işkembe örneği nasıl örülür video
işkembe örgü modelinin yapılışı
işkembe örgü modeli nasıl örülür resimli anlatım
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı