İşkembe Örgü Modeli Video Anlatım

video anlatımlı işkembe örgü modeli yapımı
video anlatımlı işkembe örgü modeli yapımı

Bugün işkembe örgü modelleri nasıl olur sizlerle paylaşacağım. Yine sizleri çok zorlamayacak olan bu model örgü örmeyi seviyorsanız, sıkça kullanabileceğiniz şık duran ve basit bir model. İlk olarak başlangıç sıramızı oluşturuyoruz. Bunun için başparmağımız ve işaret parmağımızı kullanıyoruz. İşaret parmağımıza ipi doladıktan sonra altta kalan ipi baş parmağımıza da alıyoruz ve şiş yardımı ile ipi başparmağımızın dışından ve işaret parmağımızın içinden alarak şişe düğüm atar gibi geçiriyoruz. Bu şekilde genişliği sizin istediğiniz gibi kaç tane ilmek istiyorsanız, o kadar yapabilirsiniz.

Örgümüze başlarken ilk sırayı haroşa olarak örüyoruz. Örneğimizi ters yüzünden yapmaya başlıyoruz. İlk önce bir tane boş ilmek alıyoruz ve bir tane düz örgü yapıyoruz. İlk sıra için sürekli bu işlemi yapıyoruz yani bir tane boş ilmek, bir tane düz örgü örüp sırayı bitiriyoruz. İkinci sıraya geçince ise boş aldığımız ilmeği örüyoruz altta ördüğümüz ilmeği ise, bu sırada boş alıyoruz. Yani bir sırada boş aldıklarımızı diğer sırada örüyoruz, ilk sırada ördüklerimizi ise boş ilmek olarak diğer şişe alıyoruz. Üçüncü sırada ise ördüğümüz ilmeği boş aldıktan sonra boş olan ilmeği 2 tane alıp örüyoruz. İşkembe örneği modeli nasıl yapılır görmüş oluyoruz. Biraz karışık görülebiliyor ama aslında işlem bu kadar basit.

Bir sonraki sırada ilk sırada yaptığımız gibi bir örüyoruz bir boş ilmek alıyoruz. Bu örnekte yapmamız gereken örülen ilmeklerin sıralarda üst üste veya yan yana gelmemesini sağlamak. İlmekleri örerken de düz örgü gerçekleştiriyoruz yani ipimizi arkadan öne doğru alarak örüyoruz. Eğer ip öndeyken örersek ters örgü yapmış oluruz, buna dikkat edelim ve hep bir örnek gitmeye özen gösteriyoruz ki görüntüde bozukluklar olmasın. Bu işlemi yaparken aynı zamanda kenar ilmeklerini de direk karşıya geçirmeyi unutmuyoruz ki içe doğru kıvrılmalar olmasın. Örgüyü düzünden devam etmeye özen göstermeliyiz.  Devam ettikçe işkembe örgü modeli ortaya çıkıyor. Bugün sizlere işkembe örgüsünün yapılışı hakkında bilgi vermeye çalıştım sizde evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı