Ana Sayfa Örgü Videoları İşkembe Örgü Modeli – Şiş İşi ile Örgü Yapımı

İşkembe Örgü Modeli – Şiş İşi ile Örgü Yapımı

işkembe örgü modeli
işkembe örgü modeli

Kolay işkembe örneğinde hem ön kısmı hem de arka kısımda oluşan örneği tercihinize göre kullanabilirsiniz. 2 motifte çok güzel olduğundan kullanışlıdır. Her zaman için 1. ilmeği alıyorsunuz ve 2. ilmeği de ters örüyorsunuz. 3. ilmeği ise, örmeden sağ şişe alıp, 1 dolayarak tekrar ipi öne geçiriyor ve ters örüyorsunuz. Al, dola ve ters ör. Aslında 3 adımda yapılan İşkembe örgü modeli için tekrar ön sıra yapımı için devam ediyoruz.  Tekrar al, dola ve ters ör. Bu şekilde sıranızın sonuna kadar takip ediyorsunuz.

Sıra sonuna geldik bitirdikten sonra sıra arka sıranın yapılışına gelmektedir. Arka sırada da mantık çok basittir. Örgüye başlarken yine kenar ilmeğini ördükten sonra ön sırada ters ördüğümüzü yine ters örüyoruz. Dolama olarak alıp ve boş olarak aldığımız ilmeği tersten birlikte alıyoruz. 1 tane ters, doladığımız ve boşta aldığımız ilmekle birlikte hep ters örülüyor arka kısımda.  Ters, dolama ve boşta alınan ilmek birlikte alınıyor. Bu şekilde sıra sonuna kadar takip ediyorsunuz. Bu şekilde işkembe örgü modelleri olarak örnek ortaya çıkmaktadır.

İşkembe örgü modeli nasıl yapılır? diyenler için kısaca özetlersek, ön sırada al, dola ve ters ör. Arka sırada ise, ters, dola ve boşta alınan ilmeği birlikte ör. Zaten bu özetle devam ettiğinizde bir süre sonra daha anlaşılır olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here