Işıltılı Şık ve Modern Kot Şort

modern kot şort nasıl yapılır
modern kot şort nasıl yapılır

Kotlar ile farklı ve özel işlemler yapabildiğimizi artık gördük. Etkin şekilde karşımıza çıkan, özellikleri itibari ile her bakımdan eşsiz ve inanılmaz sonuçları alabileceğiniz birbirinden güzel projeler ile karşınıza çıkıyoruz. Özellikleri itibari ile kotları bin bir şekle sokmak mümkün. Bu projemizde de sizlere pullu kot şort yapımını resimli ve detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum. İşlemler oldukça kolay. Ancak sonuç gerçekten inanılmaz olacak. Sizler de hemen projeye göz atarak, gerekli malzemeleri temin edip bu inanılmaz ve ışıltılı şortu yapabilirsiniz. Gelin öncelikle gerekli olan malzemeleri bir göz atalım.

Modern Kot Şort Yap

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi, gerekli olan dikiş malzemeleri, bir miktar pullu lame kumaş ve bir kot şort olacak. Bu şekilde pullu kot şort yapımı işlemlerini sizler de hemen bizimle birlikte resimli anlatımlara bakarak yapabilirsiniz.

Modern Kot Şort Yapımı

Öncelikle kumaşımızı ne şekilde kesmemiz gerektiğini anlamak için kullanacağımız alana uygun bir şablon kalıp çıkartmamız gerekiyor. Pelüş kağıdımızı resimde ki gibi şortun üzerine koyun ve bir kalem vasıtası ile ön alanın kalıbını çıkartın.

Modern Kot Şort Nasıl Yapılır

İşte tam da bu şekilde işlemi yapabileceksiniz. En uygun şekilde alanda dikişli bölümleri sınır olarak kabul edebilir, işlemi bu şekilde yapabilirsiniz.

Evde Kot Şort Yapalım

Pullu kumaşın üzerine kalıbınızı kumaşın üzerine toplu iğneler ile sabitleyin. Daha sonra kalıp ile aynı ölçülerde kesim işlemine geçelim.

kot şort yapma

Evet işlem bu kadar. Bu uygulamayı sizler de farklı özel kumaşlardan yapabilirsiniz. Etkin sonucu alabileceğiniz bu kumaşı, kenarlarından atma olmayacağı için öneriyoruz. Bu şekilde tül ya da gipür ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

kot şort yapımı resimli

Şimdi monte aşamasına geldik. Bu şekilde pullu kot şort yapımında baya bir yol almış olduk. İşlemler kısa ve zevkli olduğu için sorunsuz olarak yapabileceksiniz. Ayrıca işlem sonunda ürünün güzelliği beklediğinizden de farklı olacak.

bayan kot şort yapımı

Tam olarak dikiş işlemini yaparsanız, ilerleyen zamanda sorun çıkmaz. Bu neden ile tüm ayrıntıları doğru şekilde yapılandırmalısınız. Ve artık işlemlerin sonuna geldik. Bu ışıltılı ve şık kot inanılmaz modern bir havaya bürünecek. Bu yaz bu ürünü giymekten hiç sıkılmayacağınıza eminiz.

modern kot şort nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı