İrlanda Danteli İle Muhteşem Elbise Yapımı

İnternetin güncel paylaşımlara olanak sağlaması, hepimiz için ayrı ve farklı keşifler, kültür alışverişini de beraberinde getirdi. Etkili ve farklı el işi ve örgü modelleri bu şekilde daha geniş kitlelere ulaşırken, sizler de ufkunuzu genişleten harika projeler ile buluşmaya başladınız. Bu eşsiz ve inanılmaz modelleri kendiniz ya da sevdikleriniz için yaparak, hoş ve güzel üretimlerde bulunabiliyorsunuz. Özellikleri bakımından sitemiz de sizler için farklı projeleri derleyerek, resimli ve detaylı anlatımlı şekilde sunmaya çalışıyor. Bu projeler içinde İrlanda danteli elbise ise hepinizin kesinlikle beğenisini kazanacak, inanılmaz özellikleri ile baş döndürücü bir model. Ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan bu tarz bir modeli sizler de kolayca yapabilecek bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

irlanda danteli elbise örnek model

Model için yapılacak olan desenlerin şeması ile paylaşımımıza başlıyoruz. Bir büyük çiçek, bir küçük çiçek ve yaprak motifinin detaylarını sizler de şemadan görebilirsiniz. Lotus yani nilüfer çiçeği uygulaması yapacağımız elbise için ona uygun renkler seçebilirsiniz.

irlanda danteli elbise patterni

Çiçek detaylarımız ile açıklamalar yukarıda da net bir şekilde görülüyor. Bu şekilde motifleri hazırlayacak, sonrasında İrlanda danteli elbise için gerekli işlemleri yapmaya başlayacaksınız.

Bu tarz bir çalışma, özel bir şekilde zincirler ile birleştirilerek yapılıyor. Bu neden ile gerçek anlamda emek isteyen bir iş. Aynı şekilde de değerli, zarif ve muhteşem bir görüntüyü de beraberinde getiriyor.

irlanda danteli elbise modeli

Bu şemada da, nilüfer çiçekleri işleyeceğimiz projenin, ana yani büyük yapraklarını görmektesiniz.

irlanda danteli elbise yapımı

İşlemin tüm püf noktası aslında motiflerin birleşmesinde. Beden ölçülerinize göre hazırlayacağınız bir astar kumaşı, resimde görüldüğü şekilde bir köpük levha üzerine yerleştirin. Sonrasında, renkli dantel ipleri ile ördüğünüz motiflerinizi uygun şekilde elbisenizi oluşturmak adına, şablonun üzerine yerleştirin.

irlanda danteli elbise yapımı resimli anlatım

Bolca toplu iğne ile köpük levhaya modeli sabitleyin. Bu şekilde ekleme yaparken zorlanmazsınız.

irlanda danteli elbise nasıl yapılır

İşte muhteşem İrlanda danteli elbise modelimiz ortaya çıkmaya başladı bile. İnce tıp ile motif aralarını da dikkate alarak, sizler de ekleme işlemine devam edebilirsiniz. Siyah, beyaz, yeşil ya da mavi alt ana zemin rengi ile çok özel elbiseler elde edebilirsiniz.

irlanda danteli elbise anlatımlı

Ve işte inanılmaz güzle, el emeği elbiseniz hazır. Ciddi bir çalışma ile birkaç hafta içinde bu tarz bir elbiseyi üretebilirsiniz. Mağazalarda ki fiyatları gördüğünüzde, bunu yapmaktan zevk alacağınıza eminiz.

irlanda danteli elbise örnekleri

irlanda danteli ile elbise yapımı

Bir önceki yazımız olan Trabzon İğne Oyası Modelleri Yeni başlıklı makalemizde el işi, iğne oyaları ve iğne oyası örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir