Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri İrlanda Danteli Açıklamalı Modeller

İrlanda Danteli Açıklamalı Modeller

7
0
PAYLAŞ
irlanda danteli yapılışı
irlanda danteli yapılışı

Modern ve şık evlerimiz için yapılan el işleri de artık farklılaştı. Daha zarif ve özel modelleri yaparak, evimizi daha şık ve modern bir şekle sokabiliyoruz. Özellikleri bakımından farklı danteller bu neden ile özgün bir uygulamaya sahipler. İnternetin de yoğun kullanımı ile artık her şeyi elimizin altında bulabiliyoruz. Bu şekilde farklı ve özel yaratımları da kendimiz yapabiliyoruz. Elinizden dantel örmek geliyorsa, biraz da sabrınız varsa, İrlanda danteli modellerini sizlere kesinlikle öneririz. Bu yazımızı sizlere bu şık ve zarif modelleri tanıtmayı hedefleyerek hazırladık. Birçok yerde gördüğünüz, inanılmaz keyifli ve özel sonuçları alacağını bu modeller, ince dantel ipinden örülüyor. Sık iğnesi de oldukça yoğun olan bu modelleri, klasik dantelde ki gibi simetri içermiyor. Bu neden ile oldukça özgün ve farklı modeller yaratmanız da mümkün.

irlanda dantel modelleri

Yukarıda da gördüğünüz bu harika model, oldukça gerçekçi ve ince işçiliği ile dikkat çeken bir İrlanda danteli örneği. Bugün artık ev, kıyafet ve diğer birçok tekstil ürününde karşılaştığımız bu modelleri sizler de evinizde kendiniz oluşturarak, farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

irlanda dantel modelleri açıklamalı

Modelin desen açıklamasını yukarıda vermekteyiz. Sıraları takip ederek, sizler de bu uygulamayı başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Özelikleri, duruşu ve kullanışlı olması nedeni ile inanılmaz özel olan bu modeller, kıyafetlerinizde de harika sonuçları almanızı sağlayacaktır.

irlanda dantel modelleri resimli

Bir başka model açıklaması daha. Bu şık ve özel modeller elbiselerinize farklı bir kalite ve zarif duruş kazandırabilir.

irlanda dantel modeli nasıl yapılır

Farklılığını ilk anda hissettiğiniz İrlanda danteli modelleri, genel olarak dolgu ve sık iğne ile yapılıyorlar. Alttan ve üstten alma tekniklerinin uygulandığı modeller, minyatür ve farklı şekilleri ile dikkat çekici. Klasik dantellerde genel olarak benzer motifler kullanılırken, İrlanda işinde birbirinden bağımsız modeller kullanılıyor.

irlanda dantel modeli resimli anlatım

Bambaşka ve farklı motifleri değişik şekillerde sizler de yapabilirsiniz. Dikkat çeken en büyük ayrıntı ise büyük delikler etrafında bulunan inanılmaz ince işçilikler.

Renkli uygulamalar olarak da karşımıza çıkan bu modellerin yapımından sizler de büyük keyif alabilirsiniz. Özellikle farklı alanlarda kullanılabilecek olması nedeni ile harika ve inanılmaz görüntüler de elde edebilirsiniz.

irlanda danteli yapımı

Değişik modeller sayısız seçenek ile her alanda dikkat çekici sonuçları sağlıyor.

irlanda danteli yapılışı

Karaköy Güllüoğlu INT
PAYLAŞ
Önceki makaleBoncuklu Tığ İşi Kolye Yapımı
Sonraki makaleProfesyonel Bebek Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here