İplikten Oyuncak Bebek Yapmak

iplikten-oyuncak-bebek-yapmak (1)

Selamlar sizlere bu güzel çalışmamda ise küçük ve her yerde bulunabilecek basit malzemelerle oluşturulacak iplikten oyuncak bebek yapımını sunmak istedim. Yapım aşamalarını aşağıda detaylıca sizlere sunduğum bu güzel çalışmamda resimde görüldüğü üzere kaptan Sparrow’un küçük oyuncağı yani meşhur Johnny Deep’in küçük oyuncağını yapacağız. Basit adımlarla devam edecek çalışmamızı seveceğinizi umuyorum.

İplikten Oyuncak Bebek İçin Malzemeler:

  • ip
  • renkli kalem
  • tel
  • yapıştırıcı
  • tüy (saç kısmı için)
  • köpükten top
  • maket gözler
  • kağıt şerit
  • makas

Yapılışında ilk olarak yapılması gereken ise alüminyum telleri insan şeklinde birbirine bağlayacağız. Bu işlemin sonrasında köpükten yapılma olan topu telin baş olan kısmını oluşturacak şekilde ayarlıyor sabitleme işlemi yapıyoruz.

Köpükten top bulamamışsanız onun yerine ip sarıp da topu elde ederek devam edebilirsiniz. İskeletin yapımı oluşunca iskeleti kaplamayla işlemlere devam edelim. Kalınca bir iple kaplamayı gerçekleştirip sonrasında ise ince bir iple sarma işlemini sürdürelim.

Bu tam olarak daha güzel bir görünüm elde etmesi için yapacağımız bir işlem olacaktır. Alt kısmında ise güzel bir hale gelmesi için siyah kalemle boyama yapılabilir. Sonrasında küçük malzemelerle süsleme işlemine devam etmeliyiz.

Tüylerle saçları yapıp, bıyıkları ve sakalları da yapmaya devam edebilirsiniz. Devamında ise göz maketleri yerleştirip işlemleri sürdürebilirsiniz. En son olarak da kafasına bir bant yerleştirebilirsiniz. Bir kağıt parçasını da saçlara yerleştirip saç bandı havası verilebilir.

iplikten-oyuncak-bebek-yapmak (2)

iplikten-oyuncak-bebek-yapmak (3)

Bir önceki yazımız olan Sallanan Fil Oyuncağı Yapımı başlıklı makalemizde fil oyuncağı, fil oyuncağı tasarımı ve kendin yap hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir