İp İle İmitasyon Kuş Tüyü Nasıl Yapılır?

ipten kuş tüyü yapımı
ipten kuş tüyü yapımı

Farklı şekillerde karşımıza çıkan takılar ve özel aksesuarlar özellikle bayanların ilgi odağında. Bu neden ile kendin yap projelerinde yer alan takı tasarımı, etkin bir meraklı kitlesine sahip. Bizler de sizin için sitemizde mümkün oldukça bu tarz güzel, kolay projelere yer vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızın konusu da ipten kuş tüyü yapımı hakkında olacak. Özellikleri bakımından görüntüde kuş tüyüne benzeyen harika materyaller yapacağız ve bunları aktif olarak sizler de farklı yerlerde kullanabileceksiniz.

İşlem için farklı renklerde ipek, pamuklu ya da merserize nakış iplerine ihtiyacınız olacak. Makas, yapıştırıcı ve bir parça ince tel işlem için yeterli malzemeler.

ip ile imitasyon kuş tüyü

İlk olarak telin üzerini yapıştırıcı sürün ve kullanacağınız ipi üzerine iyice sarın.

ip ile imitasyon kuş tüyü yapımı

Tüm telin ip ile sıralı şekilde kaplanmasına dikkat edin. Bu şekilde projeniz çok daha başarılı olacaktır.

ip ile imitasyon kuş tüyü nasıl yapılır

Bitiş noktasına geldiğinizde yine tutkal yardımı ile ipi tamamen yapıştırarak, sonlandırın.

ip ile imitasyon kuş tüyü resimli anlatım

Aynı şekilde bir kat daha sarın. Sonra iplerinizi belirli bir uzunlukta olacak şekilde kesin.

ip ile imitasyon kuş tüyü yapılışı

Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi her bir ipi aynı şekilde düğümler atarak telin üzerine monte edeceğiz. İpin tam ortasından düğüm yapmaya, her iki tarafta eşit uzunlukların kalmasına özen göstermelisiniz. Oldukça hoş sonuçları alacağınız ipten kuş tüyü yapımı projesinde farklı renkleri kullanabilirsiniz. Benzer tonlar ya da zıt renkleri de aynı şekilde kullanma şansına sahipsiniz.

ip ile imitasyon kuş tüyü anlatımlı

Hazırladığınız materyali deterjanlı suda bekletin, çıkartın ve yukarıda, sağda görülen resimde ki gibi yaprak şeklinde peçetenin üzerine koyup, süzülmesini ve kurumasını bekleyin. Deterjan ya da kumaş kolası ile de bunu yapabilirsiniz.

ipten kuş tüyü yapımı

Bu şekilde kuruyacak ipten kuş tüyü modellerimizin bitmiş halini yukarıda da görmektesiniz. Her biri inanılmaz şık ve güzel olan bu modeller, gerçek anlamda bir kuş tüyünü andırıyor.

Bu ürünleri farklı aksesuarlarınız için de kullanabilirsiniz. Özellikle takılarınızda kullanabileceğiniz gibi, kıyafetlerinize de hareket ve canlılık katmak için kullanmanız mümkün. Renk oryantasyonunu sizler de kendinizce yapabilir, kullanacağınız yere ya da zemine göre seçim yapabilirsiniz. Farklı sonuçlar için uzun ya da daha kısa tüyler de oluşturmanız mümkün.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı