İngiliz Tarzı Lora (Loura) Bebek Şapkası Yapımı

Lora (Loura) Bebek Şapkası
Lora (Loura) Bebek Şapkası

Yapımı çok merak edilen örgü bebek şapka modeli Lora İngiliz tarzı bebek şapkası yapımını inceleyeceğiz. Bizim ördüğümüz şapkalardan farklı bir görünümü olduğu açıkça görülmektedir. Bağcıklı ve kenarları fırfırlı bir şapka örneği olarak diğerlerinden farkını göstermektedir.

Bu anlatımla birkaç farklı şekilde örülebilen 0-1 yaş bebekler için uygun bir örgü bebek şapka modeli öğreneceğiz. Resimde görüldüğü gibi tek renk bebe ipleri ile örülmüştür. Genel yapıyı bozmayacak şekilde farklı desenler oluşturularak örülebilir.

Şişle Loura Bebek Şapkası Nasıl Örülür?

Videosu da bulunan bu şapka modeli Alize Baby Best örgü ipi ile örülmüştür. 3,5 ya da 4 numara şiş kullanılması önerilmektedir. Örnek anlatımda ise misinalı bir şiş kullanılmıştır.

Lora (Loura) Bebek Şapkası Yapımı
Lora (Loura) Bebek Şapkası Yapımı

Buna da Göz Atın: Çocuklar İçin Anlatımlı Angry Bird Şapka Modeli

Model şapkanın arka kısmından ajurlu kısımla başlanmıştır. Bu kısma 9 ilmekle başlanmış ajur çalışmaları ile dilimler büyütülerek bebek şapkasının arka kısmı tamamlanmıştır.

Sonrasında üst kısmının örülmesine başlanmıştır. Burada da delikli bir örgü deseni uygulanmıştır. Ardından fırfırla kısımla devam edilmiş ve ense kısmı yani şapkanın alt kısmı örülmüştür. En sonunda da bağcıkları örülerek İngiliz bebek şapka modeli yapımı bitirilmiştir.

Ajurlu kısımlar haricindeki kısımlar haroşa olarak örülmüştür. Yine artırmalar ve eksiltmeler de şapka yapımı boyunca uygulanan örgü teknikleri arasındadır.

İngiliz Tarzı Lora Bebek Şapkası Videolu Anlatımı

Detayına ve püf noktalarına aşağıdaki videolu anlatımını izleyerek ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ZkAptvFq4qA (ELİF PİRENVİSE bebegim_orgulerim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı