İncili Yalancı İğne Havlu Kenarı Oyası Yapımı

İncili Yalancı İğne Havlu Kenarı Oyası
İncili Yalancı İğne Havlu Kenarı Oyası

Üst tarafı iğne oyasından alıntı olan inci ile süslenmiş yalancı iğne havlu kenarı oya modeli sunumu ile karşınızdayım. Aşağıda sunacağım ayrıntılı anlatımının yer aldığı videosundan da yararlanıp tığ oyası havlu kenarı örneğini hemen işlemek isteyeceksiniz. Özellikle motif ortasında kullanılan büyük ince boncuklar oyaya ayrı bir güzellik katmış.

İstediğiniz renkleri ya da havlunuzun içerisinde yer alan renkleri kullanarak örebileceğiniz bir havlu kenarı örneği olacak. Videolu anlatımında yeşil, pembe ve beyaz renklerin kullanıldığını görüyoruz. Yapımında oya ipliklerinin yanı sıra inci olarak da yarım inciler ve 22 numara tığ kullanılmıştır. Yarım incileri şerit halinde tuhafiyecilerden temin edebilirsiniz. Görünüm itibari ile zengin bir görüntü sergilediğinden tam bir çeyizlik havlu kenarı modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Oyanın yapımına yarım inci şerit üzerinden başlıyoruz ve oyanın üst tarafındaki yeşil bölümü örüyoruz. İnciler arasındaki ikili yaprakları birer ara boşluk vererek zincir, tırabzan ve sık iğne kullanarak örüyoruz. Arada bir de iki ikili yaprak arasına çimen yapıyoruz. Bu sıra bu şekilde devam ediyor. Ardından incileri alt tarafındaki kutucukları zincir ve tırabzanlarla işliyoruz. İp değişimi yapıp farklı renkte oya ipine geçip havlu kenarı oyasının en üs tarafındaki ağaca benzer motifleri örmeye başlıyoruz. Bu motiflerin tabanını tırabzanlarla oluşturup üzerine eksiltme yaparak zincirlerden pimpirik yapıp tığ oyamızı bitiriyoruz.

İnci Süslemeli Yalancı İğne Havlu Kenarı Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı