İncili Saç Tokası Yapımı

resimli toka yapımı
incili saç tokası yapımı 8

Özel günlerde elbisenize ve diğer takılarınıza uyumlu şekilde olacak bir toka yapmaya ne dersiniz. Bu şekilde ufak bir ayrıntı ile oldukça hoş ve şık görünebilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu tokalar sayesinde sizlerde farklı görünebilirsiniz. Bu basit ancak şık materyal ile farklı şekillerde saçlar yapmanızda mümkün olacaktır. Malzemelerini de çok basit bir şekilde temin edeceğiniz bu ürünler sayesinde hediyelik ya da kendi kullanımınız için bir toka imal edebilirsiniz.

İnci Süslemeli Toka Hazırlanışı

İşte incili saç toka modeli yapımı…

Malzemeler

saç tokası yapımı

Biz üç adet yapım göstereceğimiz için, malzemeleri ona göre belirledik. Size dilediğiniz sayıda yapabilirsiniz.

  • 3 adet kara toka
  • 3 adet farklı boyutlarda inci boncuk
  • Bir miktar ince tel
  • Tel kesmek için karga burun ya da pense
  • Bir miktar sıvı tutkal ya da Japon yapıştırıcı

Yapım Aşamaları

1. Adım

saç tokası

Öncelikle telinizden 10- 12 cm uzunluğunda parçalar kesin. Bu parçaları tam ortalarından ikiye bükerek katlayın.

2. Adım

incili toka yapımı

Telinizin bükülü olan ucuna biraz tutkal sürün. Daha sonda inci boncuklarınızın deliğinden telin yapışkanlı olan tarafını sokarak boncuğu telin bükülü kısmına sabitleyiniz. 10 dakika yapıştırıcınızın kurumasını ve boncuğun sabitlenmesini bekleyiniz.

3. Adım

incili saç tokaları

Telinizi her iki yana açın. Sağ resimde görüldüğü şekilde tel tokanızın uç kısmından telinizin bir bacağını geçirin.

4. Adım

saç tokası çeşitleri

Boncuk tam tokanın büküm yerinde kalacak şekilde telin bacaklarını tokaya sarın. Bu şekilde her iki bacağı da yaparak boncuğun iyice tokanız ile bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. 5- 6 kez teli sarma işleminizi yaparak iyice monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

5. Adım

incili toka hazırlama

Bu işlemin ardından telin fazla kalan parçalarını karga burun ile temizleyin. Ardından yapıştırıcınızı tele bol miktarda boncuğa dokunmayacak şekilde sürünüz. Bu boncuğun ve telin tokanız ile daha sağlıklı şekilde bütünleşmesine ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır.

6. Adım

çeşitli saç tokaları

Ve işte harika inci tokalarınız hazır. Özellikle farklı boyutlarda irili ufaklı yaparak saçınıza özel bir hava verebilirsiniz.

resimli toka yapımı

Bu harika ve zarif şeyler sizleri farklı ve özel gösterecektir. En güzel kıyafetleriniz ile kullanabileceğiniz bu inci toklar ile sizlerde farklı ve özel saç modelleri yaratabilirsiniz.

inci süslemeli tokalar
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı