Ana Sayfa Örgü Videoları İncili Puf Çiçekli Uzun Lif Modeli

İncili Puf Çiçekli Uzun Lif Modeli

İncili Puf Çiçekli Uzun Lif Yapımı
İncili Puf Çiçekli Uzun Lif Yapımı

Banyo liflerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de uzun lif modelleridir. Diğer liflere nazaran daha ebatlıdırlar. O yüzden bu yazımda sizlerle yeni bir model olan incili puf çiçeklerle süslenmiş uzun lif modeli yapımını inceleyeceğiz.

Uzun banyo lifleri genelde takım olarak örülen ve bu takımda bir yer edinen liflerdir. Ancak bu videoda takım değil sadece bu puf çiçekli uzun lif modelinin anlatımı yapılmaktadır. Lif takımını oluşturan diğer modeller yuvarlak ve iki katlı olanıdır. Onların nasıl yapıldığının incelemesini de ileri zamanlarda yapmayı düşünüyorum.

Ayrıca bir diğer uzun lif örneği olan nazar boncuklu uzun lif yapımını da incelemenizi tavsiye ediyorum.

İncili Puf Çiçekli Uzun Lif Yapımı

Enlemesine 12 fıstıkla başlanmış ve bu şekilde toplam 12 sıra örülmüştür. Sonradan her iki ucunda yer alan kupları yapılmıştır. Beraberinde uzun lifin kenarları işlenmiş ve son olarak da puf çiçekleri yapılarak life dikilmiştir.

İnci Puf Çiçekli Uzun Lif Modeli
İnci Puf Çiçekli Uzun Lif Modeli

Puf çiçek süslemeli uzun lif modeli yapımında Ören Bayan Kristal somon rengi lif ipi ile 7 numara 1,3 mm tığ kullanılmıştır. Ayrıca puf çiçekleri süslemek için orta büyüklükte inciler seçilmiştir.

Banyo lifinin gövdesinin yapımında üç adet fıstığın bir arada toplanması şeklinde bir teknik olan yıldız lif tekniği uygulanmıştır. Kulplar da aynı teknikle yapılmıştır. Sonra lifin kenarı ip koparılmadan örümcek çekip örümcekle bitirilen tepesi pimpirikli tekli fıstıklarla süslenmiştir.

En sonunda da puf çiçekler örülüp ortasına inci eklenerek uzun lif örneğinin gövdesine ve kulplarına dikilmiştir.

Anlatımlı İnci Puf Çiçekli Uzun Lif Modeli Videosu

Siz de bu modeli evinizde örmek istiyorsanız aşağıda paylaştığım videosunu izlemelisiniz. Videosunda her adım detaylı bir şekilde gösterilmektedir. Çok zorlanmadan bu işin de üstesinden geleceğinize eminim.

Kaynak: https://youtu.be/rSALobhGycY (Ören Hanım)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here