İncili Namaz Mevlit Başörtüsü Oyası Nasıl Yapılır

İncili Namaz Mevlit Başörtüsü Oyası
İncili Namaz Mevlit Başörtüsü Oyası

Sizlere daha önceden birkaç namaz mevlit başörtüsü oya örnekleri yapılışını paylaşmıştım. Hepsi de videolu anlatımlar içeriyordu. Bu seferki de farklı olmayacak. Oldukça güzel bir namaz mevlit örtü örneği sizleri bekliyor olacak. Daha önceki paylaşımlarımda kum boncuklu namaz örtüsü modelinin yapımını aktarmıştım. Bu konuda da incili namaz örtüsü oya modeli videolu anlatımına yer vermiş olacağım.

Hanımlar olarak bizler kesinlikle tülbent oya işlerini yapmayı çok seviyoruz. Hatta yaptığımız tülbent oyalarını arkadaş toplantılarında ya da misafirliklerde sergiliyoruz. İğne oyasının nasıl yapıldığını anlatıp birbirimize örnek bile veriyoruz. Namaz mevlit tülbent oyaları da o kategoriye sokabiliriz. Bunun haricinde farklı namaz mevlit oyaları için yayınlamış olduğum yazımda da farklı iğne oyaları bulabilirsiniz.

Namaz Mevlit Başörtüsü Oya Modeli
Namaz Mevlit Başörtüsü Oya Modeli

İncili başörtü kenar oyası yapımında zincir, örümcek, tırabzan, kirpik, dolgu gibi oya tekniklerinin kullanıldığını söyleyebilirim. Bu motifteki temel amaç bu teknikleri kullanarak incili yapraklar oluşturmaktır. Yapraklar videodan da anlaşılacağı üzere dörderli sıralardan oluşmaktadır. İnci, üçüncü örümcek yapımı esnasında eklenmektedir. Boncukları işe başlamadan önce oya ipinize geçirmeniz gerekmektedir. Oyanın kenarı kirpikler ile oluşturulmakta ve örümcekler ile ana motife bağlanmaktadır. Bittiğinde çok şık bir inci işlemeli oya modeline sahip olacaksınız. Videodaki örnek beyaz iplik ve inci ile yapılmıştır. İsterseniz siyah iplik ve inci ile de hoş sonuçlar alabilirsiniz.

Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı