Oya Dantel Videoları

İncili Kalem Oyası Modeli

incili kalem oyası modeli
incili kalem oyası modeli

Farklı materyaller aracılığı ile yapılan tığ oyaları gerçekten çok hoşuma gidiyor. Bunlardan biri de kalem oyalarıdır. İşte sizler için yeni bir kalem oyası modeli buldum. Yapılışı ve videolu anlatımını aşağıda sizlerin yararlanması için paylaşıyorum.

Yeni yazma oyasını incelediğimizde incili bir kalem oyası ile karşı karşıya kaldığımızı görüyoruz. İnciler biraz büyük seçilmiş. Sanırım 2 cm büyüklüğündeler. Siz büyük gelir düşüncesinde iseniz daha ufak çaplı inci boncuklar kullanabilirsiniz.

Tığ İşi İncili Kalem Oyası Nasıl Yapılır?

Bu yazma oyası tığ batısından sonra 2 sıra halinde ilerleyen bir oyadır. Bilindiği üzere kalem oyaları kalem üzerine ilmek toplayarak yapılmaktadır. Bu örnekte de aynı şey söz konusudur. Sadece incili olması ve her ilmek toplamada araya bir pimpirik yapılması diğer kalem oyalarına göre fark etmektedir.

incili kalem oyası
incili kalem oyası

İlk sıra kalem üzerine ilmek toplama işleminden oluşmuştur. İlmekleri uzatmadan önce inci atılıp o şekilde uzatılmış ve kaleme geçirilmiştir. Araya 5 zincirli bir pimpirik yapılarak yazma kenarı boyunca incili ilmek toplanmıştır.

İkinci sırada ise kalem üzerine toplanan incili uzun ilmeklerden her birine inci arada kalacak şekilde motif çalışılmıştır. Bunu yaparken de tırabzan, zincir ve sık iğne tığ teknikleri kullanılmıştır.

Anlatımlı İnci Boncuklu Kalem Oyası Videosu

İnci boncukları ile zengin bir görüntü sergileyen yeni kalem oyası örneğinin yapılışı bir video ile de anlatılmıştır. Aşağıda bulabileceğiniz videoyu seyredip bu incili kalem oyası modelini sizler de yazmalarınıza kolaylıkla işleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/PbqQoFvVoQM (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı