İnci Süslemeli Tığ İşi Örümcek Oyası Yapımı

İncili Örümcek Oyası Yapımı
İncili Örümcek Oyası Yapımı

Yapımı kolay, örümcek kapatılarak yapılan, video anlatımı da bulunan incili örümcek oyası modelini beğenilerinize sunacağım. Bu tığ oyası yapımı kolay oyalar sınıfındadır. Tığ batısı üzerinde iki sıradan oluşmaktadır. Yapımında inci boncuklar da kullanılmıştır. Örümcek ağırlıklı bir tığ oyası modelidir. Resimden de görüleceği üzere ara motif yapılmamış olup, motif sıralı bir şekilde işlenmiştir.

Bu yeni tığ oyası modeli yapımında ilk sıra örümcek çekip bir sonraki tığ batısına kapatmak sureti ile yapılmaktadır. Burada çekilen örümceklerin aynı boyutta olmasına dikkat edilmiştir.

İncili Kolay Örümcek Oyası
İncili Kolay Örümcek Oyası

İnci süslemeli örümcek oyası ikinci sırasına geçilmeden önce oyaya eklenecek inci boncuklar ipe dizilmiştir. İlk sırada yapılan örümceklerden 4 tanesinin tek kanadı tığ yardımı ile çekilerek uzatılıp örümcekler 1 sık iğnesiyle kapatılmıştır. Devamında 5 zincir çekilmiş ve 1 inci boncuk eklenip zincirin üzerine kapatılmıştır. Ardından 4 zincir çekilip, zincirleri inciyi kapatılan ipe girip kapatarak bir yuva elde edilmiştir. Bu işlem 5 kez tekrarlanıp 4 zincirli pimpirikler oluşturulmuştur. Tekrar 5 zincir çekip devamında gelen 4 örümceğin tek kanatlarında kapatılarak aynı işlemler tekrarlanmıştır.

Yapımı kolay yeni tığ oyası örneği olan incili örümcek oyasının yapımı işte bu kadardır. Yazmalarınızda kesinlikle bu oyayı yapın. Güzel ve şık durduğunuz sizler de göreceksiniz.

Kolay İncili Örümcek Oya Örneği Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı