Ana sayfa Hobi İnci ile Kot Pantolon Süslemesi

İnci ile Kot Pantolon Süslemesi

2143
0
PAYLAŞ
kot pantolon süsleme
kot pantolon süsleme

Kot ile ilgili kendin yap projelerine bir başka kot süsleme uygulaması ile devam ediyoruz. Bu uygulama ile eski kotlarınızı ya da sürekli giydiğiniz fakat sıkıldığınız kot pantolonlarınızı inci süslemeler ile oldukça şık hale getirebileceksiniz. Bu konuyla ilgili daha önceki yayınladığım projelerimi de göz önüne aldığımda bu kot pantolon süslemesi de oldukça hoşuna gidecek.

İncili Kot Süsleme İçin Gerekli Malzemeler

İncili kot süsleme için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit türden malzemeler olacak. İlla inci bulmanıza gerek yok. Piyasada bulabileceğiniz imitasyon inciler de kullanılabilir. Hatta boncuk da kullanabilirsiniz.

İnci ile kot pantolon süsleme malzemeler
İnci ile kot pantolon süsleme malzemeler
  • Kot pantolon
  • 30-40 10 mm delinmiş inciler (imitasyon da olabilir, boncuk da kullanılabilir)
  • İnce iğne
  • İp
  • Makas

İnci ile Kot Süsleme Nasıl Yapılır?

Yapımı ise gözünüzü korkutmayacak düzeyde olup basit dikiş işleri ile kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz bir kot pantolon süslemesi olacak. Hemen işlem adımlarına geçelim.

Kot pantolonlarınızı düz bir şekilde masanızın üzerine koyun ve üzerine incilerinizi seçtiğiniz bir desende döşeyin. Siyah bir işaretleme kalemi alın ve her inci altına küçük izler yapın. Daha sonra tüm incileri toplayın ve kenara koyun.

incilerin yerini belirleme
incilerin yerini belirleme

İğneyi ipliğe geçirin ve iğnenin incilerin içinden geçirecek kadar ince olduğundan emin olun! Elinizi pantolon bacağının içinden uzatın ve iğneyi kotun içinden işaretlerinden birinin dışına doğru itin. İnciyi iğneye yerleştirin.

inciyi dikmeye başlama
inciyi dikmeye başlama

İğneyi ve ipliği çekin. Hemen ardından yine aynı işaretli izden kotun içine geri sokun.

inciyi kota dikme
inciyi kota dikme

İğneyi kotun içinden tekrar geri getirin, inci ile ve ikinci delikten geri geçirin. Bunu iki kez daha yapın. İğne dördüncü kez kottan çıktığında, ipliği incinin tabanı etrafında üç kez sarın. Artık inci ile yapılan kot pantolon süslemesi için son aşamaya yaklaştık.

dikişe devam
dikişe devam

Bu inciyi kotun üzerine sağlamlaştırmaya yardımcı olacaktır. İğneyi kota geri getirin.

dikişi sağlamlaştırma
dikişi sağlamlaştırma

Çift düğüm halinde bağlayın ve kesin.

dikişi bitirme
dikişi bitirme

Kotun ön yüzü inci ile kaplanıncaya kadar tekrarlayın! Hepsi bitince inci süslemeli kot pantolonu kullanıma hazır hale gelmiştir. Yıkamada sıkıntı çekmemeniz için kot pantolonunu içeriye çevirerek yıkayın ve kurumaya bırakın. Yenilenmiş kot pantolonunuzu artık giyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here