İnci Çiçek Motifli Kese Lif Yapımı

İnci Çiçek Motifli Kese Lif Modeli
İnci Çiçek Motifli Kese Lif Modeli

Farklı tasarım lif modelleri çok ilgi çekiyor. Özellikle yeni model arayanlar için standart tasarımın dışındaki bu lifler çok beğeniliyor. O yüzden bu konumuzda bu tarz bir lif olan incili çiçekli kese lif modeli anlatımına yer vermeyi uygun gördük.

Kese lif modeli olduğu için iki kat olarak örülüyor. Ön yüzünde ortası incili 6 yapraklı çiçekler bulunuyor. Arka yüzü ise tamamen düz bir şekilde yapılıyor. Sonuçta kullanışlı ve kullanışlı olduğu kadar gösterişli bir çeyizlik lif örneği meydana geliyor.

İncili çiçekli kese lif
İncili çiçekli kese lif

İncili Çiçekli Lif Modeli Nasıl Örülür?

Tasarım kese lif yapımında 7 numara tığ ile tek renk lif ipi kullanılıyor. Ayrıca çiçekleri süslemek için de bu malzemelere 9 tane yarım inci boncuk ilave ediliyor.

Tasarım minare başı şeklini andırıyor. Arka katın örülmesi ile işe başlanıyor. Bu kısım tamamı ile yıldız lif tekniği ile örülüyor. İlk önce uç kısmından başlanıp 12 fıstık olana kadar artırmalar yapılıyor ve bir üçgen parça elde ediliyor. Sonra 11 sıra hiç artırma yapmadan ilerlenerek düz bir taban yapılıyor.

İncili çiçekli kese lif yapımı
İncili çiçekli kese lif yapımı

Kese lifin ön yüzü puf çiçekler ile aralarındaki yine yıldız tekniği ile örülen düz sıralardan oluşuyor. İlk önce bu 2 sıra düz zemin ayrı ayrı örülüp hazırlanıyor. Sonra ikisinin arasına puf çiçekler çalışılıyor. Üste de tepede tek çiçek kalana kadar aynı çiçeklerden örülerek ön yüzde tamamlanıyor.

İki parça birbiri üzerine konup dikilerek inci çiçekli kese lif örneği kullanıma hazır hale getiriliyor.

Detaylı anlatımı için aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/d5DMIz0G3yc (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı