İnci Boncuklu Yelpaze Havlu Kenarı Modeli

İnci Boncuklu Yelpaze Havlu Kenarı Modeli
İnci Boncuklu Yelpaze Havlu Kenarı Modeli

Çeyizlerinize mutlaka eklemek isteyeceğiniz mükemmel bir havlu kenarı modeli öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İnci boncuklarla oldukça şık görünen bu yelpaze motifli havlu kenarı örneği kesinlikle çeyizlerinize çok yakışacaktır. Yelpazeye benzer motifleri olan yeni havlu kenarı örneklerini 2018 Yılı Kolay Havlu Kenarı Modelleri yazımızda paylaşmıştık. Sanırım bu da onlar kadar ilgi çekecektir.

Resimlerinden de anlaşıldığı üzere her havlu ucuna 6 tane yelpaze düşmektedir. Boncuklu yelpaze havlu kenarı iki sıradan meydana gelmektedir. İlk sırada yelpazenin kurulacağı çimen modeli işlenmektedir. Bu sırada yeşil oya ipi kullanılmıştır. İkinci sırada da çimenin üzerine inci boncuklu yelpaze motifleri eklenmektedir. Yapılışı aynı boncuklu kolay havlu kenarı örneği gibi basittir.

Bunun yanında kullanılan inciler plastik olduğu için ütülenirken mutlaka dikkat edilmelidir. Mutlaka bir tülbent yardımı ile ütüleme yapılmalıdır. Eğer istenirse ufak taş inciler de kullanılabilir tabi.

İnci Boncuklu Yelpaze Havlu Kenarı Örneği
İnci Boncuklu Yelpaze Havlu Kenarı Örneği

Tığ İşi Çeyizlik Yelpaze Motifli Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

İlk sırada çimen oyası yapıldığından bahsetmiştik. Çimende motiflerden 3 tanesi boş yapılırken bir tane de tepesi yapraklı bir şekilde çalışılmıştır. Çimenler örümcek ve tırabzanla ters V şeklinde oluşturulmuş, tepesine 4 zincirli bir yuva yapılmıştır. Tığ batısına inerken de tırabzan üzerine sık iğne ile inilmiştir. Yapraklı olanında da yaprak tırabzanla yapılmıştır.

İkinci sırada inci boncuklu yelpaze havlu kenarı oyası motifleri çalışılmıştır. Bu yelpazeler ilk sırada tepesi yapraksız 3 ters V’nin tepelerindeki yuvalara tutturulmuştur. Yelpaze kanatları zincir, tırabzan ve sık iğnelerle çalışılmıştır. Her bir kanada 1 inci boncuk atılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/ZECDMUrWvk8 (oya.sandigim)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı