Ana sayfa Örgü Örgü Videoları İkili Yaprak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

İkili Yaprak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

52
0
PAYLAŞ
ajurlu ikili yaprak örneği
ajurlu ikili yaprak örneği

Hanımlar merhaba. Anlatımlı örgü videoları paylaşımlarından biriyle daha beraberiz. Yaprak motiflerini, örgüde aranan modellerden biri olarak düşündüğüm için ikili yaprak örgü modeli yapımını sizlere sunmak istedim. Sizlerle birlikte harika bir yapraklı örgü motifi daha öğrenmiş olacağız. İsterseniz diğer yaprak örgü modeli yazıma da bir göz atarak daha farklı örgü örneklerini de öğrenmiş olursunuz.

İkili Yaprak Örgü Deseni İçin Bize Ne Gerekli?

İkili yaprak örneği için 3,5 numara şiş kullanıyoruz. İp olarak da 350 metrelik bir bebe ipi seçiyoruz ve ardından yapımına geçiyoruz. Siz tabi ki farklı renk bir ip seçebilirsiniz.

İkili Yaprak Örgü Modeli Başlangıcı

Videolu anlatımını da paylaştığımız ikili yaprak örgü modeli örneğine 44 ilmek atarak başlıyoruz. Neden 44 ilmek olduğunu hemen anlatayım. Bir tek ikili yaprak motifi 21 ilmekten oluşmakta. Bu örnekte yan yana 2 tane yaprak motifi olduğu için toplam 42 ilmek gerekmektedir. İki de kenar ilmeklerini hesaba kattığımızda toplam 44 ilmek başlangıç için yeterlidir. Her büyütmede ekstradan araya 21 ilmek atarak devam etmelisiniz. Örneğe başlamadan önce 2 sıra haroşa örerek ön yüze geliyoruz. 1 sıra da örebilirsiniz. Bunu örneğin kıvrılmaması için yapıyoruz.

ajurlu ikili yaprak örneği
ajurlu ikili yaprak örneği

Sonrasında aşağıdaki yapılış videosundan izleyerek ikili yaprak örgü modeli yapımına devam edebilirsiniz. Videodan izleyeceğiniz üzere örneğin yapımında hem ön yüz hem de arka yüzden örme işlemi uyguluyoruz. Ayrıca her iki yüzde de kesme işlemleri de yapacaksınız. Aynı zamanda örnekte  artırma ve azaltmalarda bulunmaktadır. İlmek çevirme işlemlerine dikkat etmelisiniz. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde ortaya videodaki gibi bir yaprak örneği çıkartabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin diyorum hanımlar.

Ajurlu İkili Yaprak Örgü Örneği Videosu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here