İki Şişli Patikleri Kıskandıracak Tığ İşi Patik Modeli

Şiş patiklere rakip tığ işi patik örneği
Şiş patiklere rakip tığ işi patik örneği

Sadece iki şişle mi güzel ve çeyizlik patik örülür? Tabi ki hayır. Tığ ile örülen ve şişle örülenleri bile kıskandıracak güzellikte olan patik modelleri de var. İşte bu yeni patik modeli de bunlara bir örnek.

Görüntüsü şık diye nasıl yapılır diye gözünüzü korkutmasın. Çok kolay bir yapımı var. Hani daha önceki konularımızda paylaştığımız en kolay patik modelleri gibi bir yapımı var.

Onlarda olduğu gibi Dikdörtgen düz bir örgü parçası örüp sonrada katlayıp dikiyorsunuz. Hepsi bu kadar.

İki Şişli Patikleri Kıskandıracak Tığ İşi Patik Modeli
İki Şişli Patikleri Kıskandıracak Tığ İşi Patik Modeli

Şişle yapılmış gibi görünen tığ işi bayan patik modeli tek parçadan oluşuyor. Sadece taban ve topuk kısmında dikişi bulunuyor.

37 numara ayak için yapımı anlatılmıştır. Somon, beyaz ve yeşil renkli patik ipleri ile çalışılmıştır. 5 numaralı tığla yapılmıştır.

Şişle Örülmüş Gibi Görünen Tığ İşi Patik Modeli Nasıl Örülür?

24 zincir çekilerek patiğin bir yanını oluşturacak kısmın örülmesine başlanmıştır. Üzerine de ikili tırabzanlardan oluşan sıralar gidilmiştir. Bu sıralardan 37 numara ayak için 13’er tane yapılmıştır. Diğer ayak numaraları için sıra sayıları 1 artırılıp 1 azaltılabilir.

Düz bir parçadan kolay tığ işi patik yapımı
Düz bir parçadan kolay tığ işi patik yapımı

13 sıra tamamlandıktan sonra patiğin ön kısmını oluşturacak parçaya geçilmiştir. Artık bu aşamadan sonra patiğin önü içi sıralar 16 ikili tırabzan-8 sık iğne şeklinde çalışılmıştır. Bu şekilde 30 sıra örülmüştür.

Patiğin diğer yanda kalan kısmı için de 13 sıra yapılarak dikdörtgen bir örgü parçası elde edilmiştir.

Ardından dikim aşamasına geçilmiştir. Tabanı ve topuk kısmı dikilmiştir.

Çeyizlik tığ işi patik modeli
Çeyizlik tığ işi patik modeli

Dikimden sonra patiğin bağcık kısmı örülmüştür. Kenar oyası gidilmiş ve bağcık üzerine de iki yeşil yapraklı bir çiçek motifi dikilerek süslemesi yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/ff-8boi5ceA (Pamuk lifler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı